Michaił Jurowski i Sinfonia Iuventus w Krakowie!

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 29 kwietnia 2017, 19:00

Kierowanie orkiestrą ma we krwi. Dyrygentem (i kompozytorem) był jego ojciec Władimir, tę profesję uprawiał również jego dziadek ze strony matki – Dawid Błok był głównym dyrygentem rosyjskiego filmu w pierwszych dekadach kina dźwiękowego. Mistrz batuty Michaił Jurowski współpracuje z wieloma znakomitymi orkiestrami w Niemczech i Austrii, często koncertuje również z uznanymi zespołami ze Skandynawii. Jego angaże – na nasze szczęście – prowadzą także do Polski: maestro jest pierwszym gościnnym dyrygentem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.

I właśnie z tym młodym zespołem (tworzą go najzdolniejsi absolwenci i studenci wyższych uczelni muzycznych przed 30. rokiem życia) Michaił Jurowski wystąpi w Krakowie 29 kwietnia. W sali filharmonii zabrzmi uwertura do Manfreda i Koncert fortepianowy a-moll Schumanna (z Florianem Uhligiem za klawiaturą), a także poemat symfoniczny Richarda Straussa Tako rzecze Zaratustra.

A za pointę niech posłuży zagadka: jaki zawód wybrali dwaj synowie Jurowskiego? Już wiecie:-)? (Barbara Skowrońska)

Florian Uhlig  fortepian
Roman Perucki  organy
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Michaił Jurowski – dyrygent

Robert Schumann Manfred op. 115 (uwertura)
Robert Schumann Koncert fortepianowy a-moll op. 54
Richard Strauss Also sprach Zarathustra op. 30

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.