12. Festiwal Filmów Afrykańskich Afrykamera

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 22 maja 2017, 00:01 - sobota, 27 maja 2017

Festiwal AfryKamera to interdyscyplinarne wydarzenie skupiające ludzi zafascynowanych wielobarwną kulturą Afryki. Jest pierwszym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej festiwalem filmowym, który promuje kino afrykańskie. W ramach blisko 70-ciu projekcji na terenie całej Polski prezentujemy filmy fabularne, krótkometrażowe i dokumenty. Ponadto, organizujemy wystawy, koncerty, spotkania autorskie, odczyty literackie, debaty oraz pokazy multimedialne.

Czarna gwiazda

Poetycki obraz o życiu pozagrobowym Kati Kati (reż. Mbithi Masya), a także inne najlepsze dokonania afrykańskiej kinematografii zobaczymy w ramach 12. Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera (22-27 maja) w Kinie Pod Baranami. W programie znajdziemy filmy ukazujące zróżnicowany i pełen sprzeczności obraz Afryki: z jednej strony kontynentu krwawych dyktatur i problemów rasowych, z drugiej – ojczyzny laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Jedna z sekcji tegorocznej edycji AfryKamery będzie hołdem złożonym najsilniejszej afrykańskich demokracji – Ghanie. Warto pamiętać, że prezentowane podczas festiwalu filmy nie wchodzą do polskiej dystrybucji, więc będzie to jedyna okazja, by je zobaczyć!

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.