Dni Wiednia w Krakowie

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 3 kwietnia 2017 - środa, 5 kwietnia 2017

Trendy znad Dunaju

Energetyzująca muzyka, miejski dizajn oraz innowacje podnoszące jakość życia zdominują krakowskie Dni Wiednia, które zmienią wasze myślenie o stolicy Austrii.

Wiedeń jest dla Krakowa partnerem szczególnym. Nie tylko ze względów historycznych – jako dawna stolica monarchii austro-węgierskiej, której cesarz nosił między innymi tytuł „wielkiego księcia Toskanii i Krakowa” – ale przede wszystkim z powodu współczesnych wyzwań stojących przed obiema metropoliami. Współpraca naszych miast od wielu lat układa się wzorowo, o czym po raz kolejny będziemy mogli przekonać się podczas Dni Wiednia w Krakowie.

Gwiazdą wydarzenia będzie jeden z najpopularniejszych obecnie austriackich muzyków Parov Stelar. Tym pseudonimem artystycznym podpisuje się didżej Marcus Füreder, twórca genialnej w swej prostocie recepty na udany clubbing – koktajlu złożonego z tanecznych brzmień elektronicznych i swingujących instrumentów dętych. Jego Parov Stelar Trio to przebojowa ekipa złożona z samego didżeja, saksofonisty o wdzięcznym mianie Max the Sax i trębacza Jerry’ego Di Monzy. 3 kwietnia w ICE Kraków muzycy zaprezentują największe przeboje z gatunku electro-swing, a także przedpremierowy materiał z płyty The Burning Spider, która ukaże się 21 kwietnia. „Przygotujcie buty do tańca – to będzie niezapomniany wieczór!” – zachęcają organizatorzy. Jak widać, Wiedeń to nie tylko muzyka salonowa i wielka klasyka.

4 kwietnia zostaną przekazane naszemu miastu sofy Vienas znane z kwartału muzealnego stolicy Austrii (MuseumsQuartier). Te meble miejskie to przykład nowoczesnego dizajnu sprzyjającego odpoczynkowi mieszkańców i turystów.

Nie będą za to odpoczywać działacze miejscy Krakowa i Wiednia, którzy w dniach 4-5 kwietnia wymienią doświadczenia podczas konferencji Miasta innowacyjne w Międzynarodowym Centrum Kultury.

Igor Kuranda, magazyn „Karnet”

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.