Spotkania z redaktorami

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 30 maja 2017, 18:00
Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprasza na spotkania z redaktorami, którzy zdradzają tajniki fascynującego procesu pracy nad książką.

Drugie spotkanie z cyklu będzie poświęcone literaturze dziecięcej. 30 maja w Księgarni Pod Globusem spotkamy się z redaktorem Maciejem Byliniakiem, który od 2007 roku zawiaduje znaczną częścią publikacji wydawnictwa Dwie Siostry. To on jest także odpowiedzialny za redakcję większości książek Mizielińskich oraz tych autorstwa Grzegorza Kasdepke, Oli Cieślak i Jana Bajtlika.

***
Komunikacja pomiędzy pisarzami a wydawnictwami bywa skomplikowana. Piszący nie do końca wiedzą, czego wydawnictwa od nich oczekują. Często „na ślepo” wysyłają swoje propozycje i na ogół nie dostają odpowiedzi, przez co pogrążają się w coraz większej frustracji. Z kolei wydawcy codziennie zasypywani są propozycjami wydawniczymi, które kompletnie rozmijają się z ich oczekiwaniami. Ich frustracja także rośnie, proporcjonalnie do malejącej szansy znalezienia wśród góry e-maili obiecującego debiutu.

Czas na współpracę! W ramach nowego cyklu zainicjowanego przez Kraków Miasto Literatury UNESCO, dwie strony spotkają się i zaczną działać wspólnie. Mają w końcu wspólny cel – chcą wydawać książki, które znajdą rzesze czytelników.

Jeśli jesteś autorem, chcesz pisać i wydawać, nie przegap tych spotkań! Wiedza, którą zdobędziesz, pozwoli Ci lepiej planować swoją twórczość, dostarczy pomysłów na teksty, którymi wydawcy mogą być zainteresowani i zaoszczędzi niepotrzebnych rozczarowań towarzyszących odrzuceniu rękopisu.

Spotkania w ramach cyklu prowadzi Maria Kula – redaktorka, która pracuje indywidualnie z autorami. Od 2014 roku prowadzi warsztaty i kursy pisania oraz Szkołę Pisania Powieści według autorskiego programu, a od niedawna także Klub Pisarski Online. Promuje pisanie i czytanie także za pomocą serii artykułów o pisaniu oraz licznych wydarzeń o twórczości.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.