Oscar Nominated Shorts: Animacje w BAL-u

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 28 marca 2017, 21:00

Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej stanowią jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Pierwsze statuetki wręczono w 1929 roku w 13 kategoriach, których liczbę z biegiem czasu zwiększono do 24. Mimo że na przestrzeni lat formuła konkursu się rozszerzała, to jedną z niemal od początku istniejących kategorii, jest film krótkometrażowy. Z przyjemnością prezentujemy tegorocznych pretendentów do zdobycia statuetki Oscara w kategoriach: krótkometrażowy film fabularny oraz krótkometrażowa animacja.

Program:

Blind Vaysha
Kanada 2016. 8’. Reżyseria: Theodore Ushev
Vaysha jest wyjątkową młodą dziewczyną - urodziła się z jednym okiem zielonym, drugim brązowym. Jednak dziwaczne oczy nie są jedynym szczególnym aspektem jej spojrzenia.

Borrowed Time
USA 2015. 7’. Reżyseria: Andrew Coats and Lou Hamou-Lhadj
Przemęczony szeryf powraca do pozostałości wypadku, o którym przez całe życie próbował zapomnieć. Konfrontując się z błędami przeszłości musi odnaleźć siłę, by iść dalej.

Pear Cider and Cigarettes
Canada, Great Britain 2016. 35’. Reżyseria: Robert Valley
Alkohol, papierosy i bójki… to rzeczy, które Techno Stypes lubi najbardziej. Uległ jednak poważnemu wypadkowi, który przewraca jego życie do góry nogami.

Pearl
USA 2016. 6’. Reżyseria: Patrick Osborne
Muzyczna podróż samochodem ojca z córką, trwająca na przestrzeni lat. Fabuła skupia się na zmaganiach rodzicielskich mężczyzny, jak i dorastaniu zbuntowanej nastolatki.

Piper
USA 2016. Animation. 6’. Reżyseria: Alan Barillaro
Piper to film krótkometrażowy wytwórni Pixar Animation Studios, opowiadający historię głodnego pisklęcia brodźca, które po raz pierwszy opuszcza gniazdo w poszukiwaniu jedzenia na wybrzeżu.

udostępnij

więcej

  • 734 411 733
  • 15 zł (w tym 10zł do wydania na barze)

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.