Z muzyką od poczęcia

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Opera Krakowska zaprasza na cykl spotkań adresowanych do mam i ich dzieci w okresie prenatalnym.

Już od pierwszych tygodni ciąży kobiety, dzięki odpowiednim ćwiczeniom i specjalnie dobranej muzyce, mogą kształtować rozwój swoich dzieci. Głównym celem zajęć będzie kształtowanie świadomości muzycznej wśród mam, podniesienie ich umiejętności muzycznych, a także wzmocnienie więzi pomiędzy mamą i dzieckiem. Uczestniczki poznają m.in. techniki muzykoterapii relaksacyjnej, techniki wyobrażeniowe i skojarzeniowe, a także ćwiczenia oddechowe torem brzusznym. Podczas każdego spotkania przyszłe mamy poznają zasady biernego i aktywnego słuchania muzyki, dowiedzą się jak odczytywać reakcje dziecka na bodźce zewnętrzne, jak śpiewać kołysanki i piosenki dla dzieci.

Spotkania mają pomagać mamom odpowiednio przygotować się na przyjście na świat dziecka, a także rozwijać zarówno w nich jak i w dzieciach wrażliwość muzyczną. 

Warsztaty będą prowadzone przez muzykolożkę i muzykoterapeutkę – Karolinę Gwardzik oraz psycholożkę – Ilonę Obrączkę-Górską, które pomogą przygotować się kobietom do porodu i wytłumaczą, w jaki sposób wykorzystać taki bodziec jak muzyka w pierwszym roku życia dziecka. 

Na każdym ze spotkań będą omawiane inne zagadnienia, zatem zapraszamy do skorzystania z całego cyklu zajęć. Zajęcia prowadzone będą w grupie do 20 osób, w czasie 1 godziny. Po warsztatach zapraszamy na filiżankę herbaty i indywidualne rozmowy z prowadzącą.

Spotkania odbywają na Antresoli Opery Krakowskiej.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.