Monika Lis, Jak napisać i wydać książkę

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 25 marca 2017, 19:00

Cześć, jestem Monika i właśnie wydaję swoją debiutancką powieść „Koniec świata”, której akcja dzieje się na bieszczadzkich szlakach. Chcę się z Tobą podzielić moim doświadczeniem, bo wierzę, że epoka samodzielnego wydawania ksiażek dopiero się zaczyna i chcę Ci o niej opowiedzieć!

Nie myślałam nigdy o tym, że będę pisarką – byłam przekonana, że będę pracować na uczelni. Jesienią ubiegłego roku wyjechałam w Bieszczady, żeby ostatecznie podjąć decyzję, czy chcę kontynuować pracę naukową i napisać doktorat z filozofii. Uznałam, że jednak nie, wróciłam do domu i... w miesiąc napisałam powieść. Później wszystko potoczyło się szybko: praca z profesjonalną redaktorką, świetne recenzje pierwszych czytelników i specjalistów z branży... Jakby tego było mało, rzuciłam się na głęboką wodę i postanowiłam wydać książkę bez współpracy z wydawnictwem.

Ja i moja powieść musiałyśmy przejść bardzo długą drogę, żeby znaleźć się w miejscu, w którym jesteśmy teraz. Książka jest już dopracowana, czeka na korektę i skład, a ja jestem teraz swoim wydawcą, PR-owcem, marketingowcem i managerem w jednym.

Opowiem Ci o tej drodze, o tym, jak wyglądał proces pisania i poprawiania powieści, dlaczego zdecydowałam się na self-publishing i z jakimi trudnosciami musiałam się zmierzyć i jakie jeszcze na mnie czyhają.

Jeśli chcesz się dowiedzieć:

  • → jak wygląda pisanie w twórczym flow,
  • → na czym polega praca z redaktorem i dlaczego jest ważna,
  • → dlaczego warto szkolić warsztat pisarski i nie obrażać się na konstruktywną krytykę,
  • → czym róźni się współpraca z wydawnictwem od self-publishingu,
  • → skąd wziąć pieniądze na wydanie książki,
  • → dla kogo jest self-publishing,
  • → jakie trudności musiałam pokonać,
  • → jaką pracę musiałam wykonać nad sobą, żeby książka mogła zostać wydana,
  • → jak budować zgrany zespół do pomocy w wydawaniu książki,

to spotkanie jest dla Ciebie! Chodź ze mną na koniec świata!

Monika Małgorzata Lis – artystka, z wykształcenia mgr filozofii UJ. Rocznik 1989. Realizuje się twórczo na różnych płaszczyznach: projektuje i szyje pod marką manufaktura moniki, pisze teksty piosenek i śpiewa w zespole Club deMoll (obecnie kończy nagrywać drugą płytę ze swoimi piosenkami, na którą otrzymała nagrodę Ars Quaerendi od Marszałka Województwa Małopolskiego), prowadzi bloga monikamalgorzatalis.pl, na którym dzieli się swoim doświadczeniem oraz kulisami powstawania powieści. Kocha góry i rozmowy o życiu przy dobrej kawie.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.