Marsz Pamięci z okazji rocznicy likwidacji krakowskiego getta

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

13 i 14 marca 1943 roku zlikwidowane zostało krakowskie getto. Te daty symbolicznie oznaczają koniec życia żydowskiego w naszym mieście, które odrodziło się dopiero w ostatnich latach. Aby upamiętnić krakowskich Żydów, ale też by pokazać triumf życia nad śmiercią, od wielu już lat organizujemy doroczny Marsz Pamięci. Tegoroczny odbędzie się w niedzielę, 19 marca.

 Jak każdego roku, spotkamy się na placu Bohaterów Getta o godzinie 12.00, aby przejść stamtąd pod pomnik na terenie byłego obozu KL Płaszów – dokładnie tą trasą, którą przeszli ostatni krakowscy Żydzi.

Każdego roku w marszu bierze udział kilkuset krakowian, a z roku na rok również coraz większa ilość gości z zagranicy, w tym krakowskich Żydów mieszkających obecnie w Izraelu oraz ich potomków. W ten sposób nie tylko manifestujemy naszą pamięć i szacunek dla tysięcy ofiar Holokaustu, ale też pokazujemy triumf odrodzonego życia nad śmiercią.

Patronem honorowym Marszu Pamięci jest Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

W tym roku organizatorzy zapraszają również wieczorem do Chederu na specjalny koncert, związany z Marszem Pamięci. Wykonają go Pan Ton Quartet & Paweł Krauzowicz w składzie: Karolina Szymbara – I skrzypce, Dominik Matczak – II skrzypce, Paweł Riess – altówka, Łukasz Laxy – wiolonczela oraz klarnecista Paweł Krauzowicz. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00, wstęp wolny.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.