SOMA 2017. Pogranicza sztuki współczesnej i filmowej

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Krakowski Festiwal Filmowy i Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie zapraszają na kolejną edycję wyjątkowego cyklu filmowego SOMA, prezentującego oryginalne osobowości sztuk wizualnych oraz kina eksperymentalnego i autorskiego. Wszystkim pokazom towarzyszyć będą spotkania z wybitnymi polskimi artystami, którzy poszerzają granice sztuki.

Pokazy SOMA w tym roku to spotkania z artystami i reżyserami działającymi na styku sztuk wizualnych i kina. Zobaczymy filmy łamiące standardy kina fabularnego, wykraczające poza utarte i przyjęte formuły, czerpiące inspiracje z pola sztuki, video-artu, performance’u i animacji. W programie Performer Łukasza Rondudy i Macieja Sobieszczańskiego, opowieść o Oskarze Dawickim (grającym samego siebie), jednym z najbardziej oryginalnych i najbardziej interesujących współczesnych artystów. Tematem przewodnim jego sztuki jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie czy Oskar Dawicki… w ogóle istnieje. Film Otwarcie Piotra Adamskiego (Srebrny Lajkonik dla reżysera najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego 56.KFF) z udziałem cenionego artysty Zbigniewa Libery w roli umierającego “eksponatu” w muzeum, porusza fundamentalne kwestie etyki w sztuce. Szczękościsk Kordiana Kądzieli – paradokumentalnie opowiedziana – z wykorzystaniem parodii, aluzji i cytatów – historia grupy artystycznej Szczękościsk” której marzy się podbicie rynku sztuki. Obserwujemy ich zmagania podczas przygotowań do Prowokaliów – czołowego festiwalu sztuki performance‘u. Czy przekują swoje talenty w sukces? Na zakończenie cyklu, zaplanowany jest długo oczekiwany i ekscytujący przedpremierowy pokaz filmu Photon Normana Leto rozgrywający się na pograniczu kinematograficznej inscenizacji i cyfrowej symulacji.

Szczegółowy program:

15 marca, 19.30
PERFORMER
(2015)
goście pokazu: Oskar Dawicki, Łukasz Ronduda, Jakub Kosma

19 kwietnia, 19.30
OTWARCIE
(2016)
pokaz filmu i spotkanie z autorami
goście pokazu: Piotr Adamski, Zbigniew Libera, Małgorzata Hajewska – Krzysztofik

26 kwietnia, 19.30
SZCZĘKOŚCISK
(2017)
goście pokazu: Kordian Kądziela

10 maja, 19.30
PHOTON
(2017)
goście pokazu: Norman Leto

Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 28 maja - 4 czerwca 2017.

udostępnij

więcej

  • Wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.