Sinfonietka na Beethovenowskim: Obrazki z wystawy piaskiem malowane

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 28 marca 2017, 17:00

Tegoroczna odsłona 21. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena startuje w kwietniu w Warszawie, jednak wydarzenie od lat ma swój krakowski prolog, a od niedawna w jego ramach znajdujemy także spotkanie z muzyką dla najmłodszych. Sinfonietka na Beethovenowskim, w zgodzie z hasłem tegorocznego festiwalu „Beethoven i sztuki piękne”, pokaże nam Obrazki z wystawy piaskiem malowane.

Sinfonietta Cracovia przygotowała nie lada gratkę dla najmłodszych krakowskich słuchaczy: już 28 marca cykl „Sinfonietka” powróci na deski Filharmonii im. K. Szymanowskiego w formie niezwykłego, multimedialnego widowiska — i pod auspicjami jednego z najbardziej prestiżowych polskich festiwali muzyki klasycznej.
 
Bijącego rekordy popularności cyklu koncertów dla dzieci „Sinfonietka”, wyróżnionego przyznawaną przez krakowskich słuchaczy nagrodą Słoneczniki 2016, nie trzeba reklamować: to obowiązkowa pozycja w kalendarzu wszystkich młodych melomanów i ich rodziców, posiadająca szerokie grono wiernych fanów. Tym razem Sinfonietta Cracovia przygotowała dla swoich słuchaczy wydarzenie szczególne: koncertowi, w którego repertuarze znajdzie się wybór z uwielbianych, kultowych „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego, towarzyszyć będzie niebanalna, multimedialna oprawa: pokaz „piaskowych animacji”.
 
Sand animation, rozsławiona w kraju i za granicą za sprawą licznych talent shows praktyka artystyczna, starszym słuchaczom może przywodzić na myśl wspominane dziś z nostalgią, piaskowe kreacje, które często gościły niegdyś w telewizyjnych odbiornikach. Dzisiejsze piaskowe animacje to zapierający dech w piersiach pokaz umiejętności artysty organizowany na żywo przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy techniki: zsynchronizowanych z muzyką projekcji video i efektów świetlnych, a widowiska muzyczne z wykorzystaniem sand animation gromadzą w salach koncertowych Europy — takich jak wiedeńska Staadthalle — dziesiątki tysięcy słuchaczy.
 
Sinfonietta Cracovia zawsze stara się wychodzić naprzeciw najnowszym trendom, przygotowując dla krakowskiej publiczności koncerty w niebanalnej, innowacyjnej oprawie.
Tym razem postawiliśmy na multimedialne show, które połączy tradycję z nowoczesnością: fragmenty urzekających „Obrazków z wystawy” zilustruje pokaz kolorowych, piaskowych animacji — będzie to świetne nawiązanie do malarskich inspiracji cyklu etiud Musorgskiego i, bez wątpienia, nie lada atrakcja dla najmłodszych melomanów! — zapowiada Jurek Dybał, dyrektor Sinfonietty.
 
Przed nami wyjątkowe, rodzinne wydarzenie, które zainteresuje zarówno najmłodszych, jak i rodziców!
 
Paulina Zięblińska — piaskowe animacje live
Danuta Augustyn — prowadzenie
Sinfonietta Cracovia

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.