Kanion Chaco: axis mundi cywilizacji indiańskiej w Ameryce Północnej

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 21 marca 2017, 18:00

Spotkanie z Anną Słupianek, specjalistką od archeologii kultur indiańskich.

Kanion Chaco jest to malowniczy kanion położony w północno-zachodniej części obecnego stanu Nowy Meksyk. Znajduje się on na obszarze wieloletniego rozwoju jednej z ważniejszych kultur indiańskich zamieszkujących tereny Południowego Zachodu USA – a mianowicie rolniczej kultury Pueblo. W trakcie spotkania przybliżona zostanie charakterystyka kultury Pueblo, rola jaką odgrywało osadnictwo w Kanionie Chaco oraz przedstawiony zostanie obraz współczesnych Indian Pueblo.

Anna Słupianek – doktorantka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku archeologia (w Instytucie Archeologii). Aktywny członek koła naukowego, współorganizator ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji archeologicznych. Zajmuje się archeologią kultur indiańskich, w szczególności uwzględniając tereny Południowego Zachodu Stanów Zjednoczonych. W sezonie badawczym 2015 i 2016 uczestnik Polskiego Projektu Archeologicznego Sand Canyon – Castle Rock prowadzonego przez Instytut Archeologii UJ w Kolorado, USA.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.