Pożegnanie z Damą, warsztaty rodzinne

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Dama z gronostajem Leonarda da Vinci kończy swój pobyt w Zamku Królewskim na Wawelu. Ekspozycję można oglądać do końca kwietnia 2017.

11 marca 2017  „Historia jednego portretu” 
prowadzenie: Agnieszka Pytel
Około roku 1490 słynny Leonardo da Vinci namalował portret Cecylii Gallerani, dwórki księcia Mediolanu Lodovica Sforzy, umieszczając w jej dłoniach gronostaja. Ówczesny poeta pisał o damie z wizerunku: „Kto ją ujrzy […] powie: to wystarczy, aby zrozumieć, czym jest natura i sztuka”. Poznaj świat Cecylii Gallerani i dzieje jednego z najsłynniejszych obrazów.

1 kwietnia 2017  „Tajemnice Damy”
prowadzenie: Aleksandra Nosalska
W polskich zbiorach znajduje się portret pewnej damy. Ta niezwykłej urody kobieta trzyma w dłoniach osobliwe zwierzątko – gronostaja. Obraz kryje wiele tajemnic, które przez lata intrygowały historyków i konserwatorów sztuki. Zapraszamy Cię do niezwykłej podróży w czasie i przestrzeni. Wspólnie prześledzimy losy Cecylii Gallerani oraz historię jej słynnego portretu. Podczas warsztatów plastycznych, mając za wzór samego Leonarda da Vinci, odkryjemy potęgę naszej wyobraźni.

udostępnij

więcej

  • 12 422-51-55 wew. 290
  • 10 zł dziecko, 5 zł opiekun, obowiązuje rezerwacja
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.