W wyścigu po Oscara z Kinem Sfinks

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 9 lutego 2017 - czwartek, 9 marca 2017

W świecie filmowym luty to miesiąc pełen napięcia – zbliżają się Oscary! Który film wygra? Kto okaże się najlepszym reżyserem, aktorem, aktorką? Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza do obejrzenia filmów, które mają największe szanse w oscarowym wyścigu. W programie 6 tytułów, które powalczą o najważniejsze nagrody filmowe świata!

„La La Land” z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone w rolach głównych zdobył 7 Złotych Globów i 14 nominacji do Oscara - we wszystkich najważniejszych kategoriach! (gramy do 9 lutego).  „Toni Erdman” w reżyserii Maren Ade zdominował galę rozdania Europejskich Nagród Filmowych i powalczy o Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (3-9 lutego). „Manchester by the See” w reżyserii Kennetha Lonergana, w którym wystąpili Casey Afleck i Michelle Williams, został nominowany w 6 kategoriach – w tym za najlepszy film, najlepszą reżyserię i najlepsze kreacje aktorskie (17-23 lutego). Faworytką w biegu po Oscara za Najlepszą Rolę Żeńską jest Natalie Portman za znakomitą kreację w filmie „Jackie” (17 lutego – 2 marca). 8 nominacji, w tym za najlepszy film i reżyserię ma rewelacyjny „Moonlight”, który wcześniej zdobył Złoty Glob dla najlepszego dramatu i ponad 100 innych nagród (24 lutego – 9 marca). W repertuarze Sfinksa znalazło się także „Milczenie”, najnowszy film Martina Scorsese – nominowany za najlepsze zdjęcia (24 lutego – 2 marca).

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.