Barany w MOSie

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 17 listopada 2017 - niedziela, 19 listopada 2017

Kino Pod Baranami oraz Małopolski Ogród Sztuki z przyjemnością ogłaszają rozpoczęcie stałej współpracy w ramach projektu BARANY W MOSie. Od lutego filmy z repertuaru Kina Pod Baranami będą także prezentowane w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Repertuar projektu BARANY W MOSie dostępny jest na stronach internetowych Kina Pod Baranami oraz Małopolskiego Ogrodu Sztuki (w zakładce Kino).

17-19 listopada

DROGA ASZERA | PIGUMIM
reż. Matan Yair, Izrael/Polska 2017, 95'
Ojciec 17-letniego Aszera widzi w nim spadkobiercę rodzinnego biznesu, ale chłopak nie myśli o przejmowaniu firmy. Przejmująca opowieść o wchodzeniu w dorosłość z nagrodzonym na festiwalu w Jerozolimie naturszczykiem, Asherem Laxem.
Tylko weekend 17-19 listopada.

NAJLEPSZY | NAJLEPSZY
reż. Łukasz Palkowski, Polska 2017, 110'
Historia Jerzego Górskiego, mistrza triathlonu, który zachwycił świat, a w Polsce nadal jest praktycznie nieznany. Jakub Gierszał, Janusz Gajos i Magdalena Cielecka w nagrodzonym w Gdyni najnowszym filmie Łukasza Palkowskiego (Bogowie).
Film prezentowany z angielskimi napisami.

SUBURBICON | SUBURBICON
reż. George Clooney, USA/Wielka Brytania 2017, 105'
W małym miasteczku, życie pewnej rodziny obraca w gruzy napad, w którym ginie seniorka rodu. George Clooney przedstawia kryminalną komedię według scenariusza braci Coen. W rolach głównych Matt Damon, Julianne Moore i Oscar Isaac.

THE SQUARE | THE SQUARE
reż. Ruben Östlund, Szwecja/Niemcy/Francja/Dania 2017, 142’
Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę? Nagrodzona Złotą Palmą w Cannes czarna komedia Rubena Östlunda.

TWÓJ VINCENT | LOVING VINCENT
reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska/Wielka Brytania 2017, 95’
Twój Vincent to film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci. Czy naprawdę popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni, od ostatniego listu artysty, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? Twój Vincent został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.
Film prezentowany w wersji angielskiej z polskimi napisami.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.