Barany w MOSie

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • maj 2017

Kino Pod Baranami oraz Małopolski Ogród Sztuki z przyjemnością ogłaszają rozpoczęcie stałej współpracy w ramach projektu BARANY W MOSie. Od lutego filmy z repertuaru Kina Pod Baranami będą także prezentowane w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Repertuar projektu BARANY W MOSie dostępny jest na stronach internetowych Kina Pod Baranami oraz Małopolskiego Ogrodu Sztuki (w zakładce Kino).

od 8 maja

DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ | DALIDA
reż. Lisa Azuelos, Francja 2016, 127’
Oparta na faktach, historia burzliwego i pełnego namiętności życia niekwestionowanej królowej sceny disco. Porywający portret kobiety uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.
Film prezentowany z angielskimi napisami.

PORTO | PORTO
reż. Gabe Klinger, Portugalia/Francja/USA/Polska 2016, 75'
Debiut fabularny doświadczonego krytyka i dokumentalisty Gabe’a Klingera. Historia jednonocnej przygody w portugalskim Porto zachwyca krytyków na całym świecie, a jedna z ostatnich ról tragicznie zmarłego Antona Yelchina przez niektórych uważana jest za jego najlepszy filmowy występ.

PRZYRZECZENIE | THE PROMISE
reż. Terry George, USA 2017, 134'
Przemilczana przez dziesiątki lat, szokująca historia pierwszej zbrodni ludobójstwa w XX wieku. Oscar Isaac, Charlotte Le Bon i Christian Bale w poruszającej opowieści o miłości w czasach nienawiści.

od 12 maja

13 maja
KROKI - MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO - dzień filmowy
Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki odbywa się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki już po raz trzeci. Tegoroczna edycja pod hasłem "PIĘKNO UTRACONE?" ma na celu prezentację spektakli zespołowych najwybitniejszych europejskich choreografów, którzy poprzez taniec i ruch potrafią budzić emocje i wywoływać zachwyt publiczności. Wydarzeniem towarzyszącym tego wyjątkowego festiwalu będzie dzień filmowy organizowany w Sali Kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki przez Kino Pod Baranami. 13 maja widzowie obejrzą aż cztery filmy o tańcu: dokument o genialnym choreografie, Ohadzie Naharinie - Mr. Gaga, opowieść o miłości, nienawiści i wspólnej pasji do tanga dwojga argentyńskich tancerzy w obrazie Ostatnie tango, hołd złożony przez Wima Wendersa twórczości tancerki i choreografki Piny Bausch w trójwymiarowym dokumencie Pina, a także historia młodego tancerza walczącego o własną pasję w filmie Pięć tańców.
PROGRAM:
15.30
MR. GAGA | MR. GAGA
reż. Tomer Heymann, Izrael/Szwecja/Niemcy/Holandia 2015, 103’
Dokument Tomera Heymanna opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. To najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu Piny Wima Wendersa.
Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.

17.30 OSTATNIE TANGO | UN TANGO MÁS
reż. German Kral, Argentyna/Niemcy 2015, 85’
María Nieves Rego (80) i Juan Carlos Copes (83) spotkali się, gdy byli nastolatkami i tańczyli razem przez prawie pięćdziesiąt lat. W tym czasie kochali się i nienawidzili, ranili się i odchodzili, lecz zawsze wracali, aby razem tańczyć tango. Żaden inny mężczyzna nie tańczył jak Juan i żadna inna kobieta nie tańczyła jak Maria! Ostatecznie jednak Juan zostawił Marię dla młodszej o 20 lat kobiety, z którą się ożenił. Maria nigdy mu tego nie wybaczyła. Nie założyła rodziny i samotnie mieszka w Buenos. Teraz, pod koniec swojego życia, Juan i Maria spotykają się ponownie, aby ostatni raz zatańczyć razem i opowiedzieć o miłości, nienawiści i ich największej pasji. Zachwycające sceny taneczne uzupełniają wnikliwe wywiady i materiały dokumentalne, które zabiorą widzów w niezapomnianą podróż do samego serca tanga argentyńskiego.

19.15 PINA 3D | PINA 3D
reż. Wim Wenders, Niemcy/Francja/Wielka Brytania 2011, 103’
Hołd złożony przez Wima Wendersa twórczości tancerki i choreografki Piny Bausch i hymn na cześć sztuki. Reżyser zarejestrował najważniejsze przedstawienia artystki, poprosił członków jej zespołu o wykonanie części układów na ulicach niemieckiego Wuppertalu. W filmie niemal nie padają słowa, środkiem ekspresji tancerzy jest ciało.

21.15 PIĘĆ TAŃCÓW | FIVE DANCES
reż. Alan Brown, USA 2013, 83’
Historia młodego tancerza, który na przekór rodzicom przyjeżdża do Nowego Jorku. To opowieść o poszukiwaniu szczęścia i miłości w wielkim mieście. Dynamiczny film Alana Browna z udziałem Ryana Steele'a, kręcony w scenerii nowojorskiego SoHo, to wyjątkowa uczta zmysłów i hołd dla piękna, wolności i dyscypliny współczesnego tańca.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.