Ryszard Krynicki & Rara

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 17 lutego 2017, 20:00

Rara to przedsięwzięcie gdańskiego muzyka Rafała Skoniecznego powołane do życia po rozpadzie Hotelu Kosmos. Po opublikowaniu pierwszej i entuzjastycznie przyjętym koncercie na SpaceFest, Rara zaczął funkcjonować jako trio z Mikołajem Zielińskim i Michałem Pszczółkowskim. W takim składzie zrealizoali kolejny album W//\TR (Zoharum, 2016) przy gościnnym udziale Kuby Ziołka (Stara Rzeka) i Oli Bilińskiej - album zbudowany na zapętlonych sekwencjach gitary akustycznej i syntezatorów, przywołujący echa world music i zimno-falowego avant-popu.

Jednym z najnowszych przedsięwzięć zespołu jest współpraca z Ryszardem Krynickim, poetą, tłumaczem, wydawcą, jednym z najważniejszych twórców współczesnej polskiej poezji. Na zamówienie Biura Literackiego powstał projekt oparty na wierszach ze wznowionego niedawno debiutanckiego tomiku Ryszarda Krynickiego „Pęd pogoni, pęd ucieczki”, czytanego przez Autora i muzycznie ilustrowanego przez Rafała Skoniecznego. Projekt zabrzmiał po raz pierwszy we wrześniu 2016 na festiwalu Stacja Literatura 21.

Wspólny koncert RARY i Ryszarda Krynickiego w Chederze będzie ich drugim spotkaniem na scenie.

Ryszard Krynicki
Rafał Skonieczny (ac. guitar, synthesizer, loops)
Michał Pszczółkowski (fx guitar, synthesizer)
Mikołaj Zieliński (bass, ac. guitar, monotron)

BILETY: 20 PLN
Dostępne w przedsprzedaży w Chederze oraz w dniu koncertu przed wejściem.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.