Comédie-Française w Multikinie

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Multikino i Instytut Francuski w Polsce zapraszają do udziału w nowym cyklu Teatrów na Wielkim Ekranie „Comédie-Française w Multikinie”. Pokazy spektakli w Polsce odbywają się pod honorowym patronatem długoletniego aktora Komedii Francuskiej Andrzeja Seweryna.

Comédie-Française (Komedia Francuska) bywa także nazywana czasem Domem Moliera, bo jej istnienie i tradycje sięgają czasów wielkiego dramatopisarza. Jest to również jeden z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie. Najstarsza scena francuska powstała w 1680 roku na mocy dekretu króla Ludwika XIV, który połączył dawny zespół Moliera z zespołem Hôtel de Bourgogne. Od 1799 roku do dziś teatr ma siedzibę w Théâtre des Variétés-Amusantes, w przepięknej Salle Richelieu, będącym częścią kompleksu pałacowego Palais-Royal w samym centrum Paryża.

Harmonogram cyklu Comédie-Française w Multikinie:

21 marca 2017, 19.00
Mizantrop (Molier), reż. Clément Hervieu-Léger
To jedna z najlepszych sztuk ojca francuskiej komedii, wieloznaczna i niepoddajaca się jednej interpretacji. Spośród komedii Moliera wyróżnia ją szlachetność głównego bohatera Alcesta, którego trzeźwe spojrzenie obnaża śmieszności otoczenia.

19 września 2017, 19.00
Cyrano de Bergerac, reż. Denis Podalydès
To jeden z najbardziej charakterystycznych tekstów francuskiej komedii balansującej na granicy romansu, krotochwili i dramatu bohaterskiego, który reprezentuje poeta-zabijaka Cyrano z groteskowo dużym nosem, co nie pozwala mu wyznać swych uczuć pieknej kuzynce Roksanie.

udostępnij

więcej

  • 38/32 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.