Noc Poezji 2017

Akcje czytelnicze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 7 października 2017 - niedziela, 8 października 2017

Już po raz siódmy odbędzie się w Krakowie Noc Poezji, wydarzenie stanowiące jeden z komponentów, konsekwentnie budowanej przez Miasto Kraków od ponad dekady marki Krakowskie Noce, znakomicie rozpoznawanej zarówno przez krakowian jak i mieszkańców innych miast. Wydarzenia Krakowskich Nocy co roku cieszą się dużym zainteresowaniem.

W 2017 r. obchodzimy 110 rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego, wielkiego erudyty, jednego z najwybitniejszych Polaków w naszej historii: pisarza i poety, dramaturga, scenografa, inscenizatora i reformatora teatru, malarza i rysownika; człowieka, któremu nie były obojętne sprawy ani narodu ani miasta (był radnym miejskim w latach 1905-1907). Jego dramat „Wesele” należy do najważniejszych dzieł polskiej literatury. Teksty literackie Wyspiańskiego, choć obecne w programach szkolnych, nie są łatwe do czytania dla młodych pokoleń, odwołują się bowiem szeroko do wiedzy z zakresu historii Polski, relacji społecznych i obyczajów epoki, w której artysta tworzył, wreszcie świata antycznego i mitów.

Noc Poezji 2017 to znakomita okazja zarówno do przybliżenia twórczości i osoby Stanisława Wyspiańskiego, jak i do dyskusji o roli poety w świecie i funkcjach poezji w życiu społeczeństwa. Czy poezja jest nam dziś potrzebna? Czy potrzebujemy poetów?

Hasłem przewodnim tegorocznej 7. NOCY POEZJI niech będą słowa Chochoła: „Co się w duszy komu gra, co kto w swoich widzi snach”.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.