Podwieczorek w Muzeum

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 26 czerwca 2018, 17:00

Muzeum PRL-u zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”. Rozmowę, w  swobodnej atmosferze, przy kawie, herbacie i ciastkach, poprowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska.

Seriale PRL-u, rozmowę poprowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska.

Oddziaływanie środków masowego przekazu na postawy i działania ludzi jest bezsprzeczne. Ich społeczna misja, mająca na celu realizację interesów partii, była jednym z fundamentów systemu. Wymagano od jej twórców, aby spełniali postawione przed nimi zadania ideowo-polityczne i ich z tego rozliczano. Władza dość szybko zdała sobie sprawę z tego, że seriale cieszą się ogromną popularnością widzów, więc za ich pomocą można kształtować opinie i wpływać na nastroje społeczeństwa. Ich twórcy nie mieli łatwego zadania – musieli jednocześnie zadowolić władzę oraz publiczność. W wielu przypadkach to się udało, a seriale tamtego okresu do dziś cieszą się popularnością.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.