Podwieczorek w Muzeum

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Muzeum PRL-u serdecznie zaprasza wszystkich, którzy pamiętają czasy PRL-u na spotkanie z cyklu „Podwieczorek w Muzeum”.

Do worka z napisem „artyści” możemy wrzucić osoby uprawiające różne zawody. Jednak podczas naszego spotkania rozmawiać będziemy o aktorach i piosenkarzach. Polska kinematografia w okresie PRL osiągnęła bardzo wysoki poziom, a talenty wielu reżyserów i aktorów rozbłysły pełnym blaskiem. Filmy wyświetlane na dużym i srebrnym ekranie przyciągały tłumy. Ogromną popularnością cieszyły się seriale. Swoich zwolenników miały również festiwale muzyczne – Polacy zasiadali na widowni lub przed telewizorami. W związku z tym niczym zaskakującym było to, że interesowali się życiem prywatnym aktorów czy piosenkarzy, mieli dzięki temu poczucie, że są bliżej nich. A i oni niejednokrotnie swoim ekstrawaganckim zachowaniem przyciągali uwagę. Pamiętać należy także o tym, że było to środowisko mocno inwigilowane przez służbę bezpieczeństwa.

---

Cykl spotkań „Podwieczorek w Muzeum” prowadzi dr Agnieszka Chłosta-Sikorska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), która przy kawie i herbacie rozmawia z gośćmi na temat ich wspomnień z okresu PRL-u. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze oraz do uczestnictwa w niezwykle ciekawych i wartościowych dyskusjach. Rozmowy poprzedza 15-minutowy wykład przybliżający temat przewodni.
Regulamin spotkań dostępny jest na stronie internetowej.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.