33. EDF PAKA

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 29 marca 2017 - niedziela, 2 kwietnia 2017

PAKA z cezurą. Nie mylić z cenzurą. O tej ostatniej weterani PAKI na pewno mogliby opowiedzieć wiele inspirujących historii. Przegląd Kabaretów Amatorskich powstał przecież w czasach, w których o swobodzie wypowiedzi i poglądów można było tylko pomarzyć. 33. EDF PAKA startuje tym razem pod hasłem PAKA na przełomie. Dlaczego? Ponieważ odbędzie się na styku miesięcy (29 marca – 2 kwietnia), co więcej, sama impreza jest w trakcie znaczącej metamorfozy. Od zmiany siedziby począwszy (po raz pierwszy nie odbędzie się w „pięknej, klimatyzowanej” sali Rotundy), na sposobie postrzegania sztuki kabaretowej skończywszy.

Jako tradycyjna kolebka kabaretu w Polsce przegląd patronuje w tym roku nowym kierunkom i zdecydowanie odświeża swój wizerunek. Stąd współpraca doświadczonych z młodymi, warsztaty dla finalistów, koncert pokoleniowy Władysława Sikory czy bajkowy poranek dla najmłodszych w Pracowni pod Baranami. Zresztą już na dzień dobry (a raczej dobry wieczór) na Scenie na Sarego 7 usłyszymy premierowo hymn PAKI. Z drugiej strony usatysfakcjonowani będą też fani, którzy pamiętają premierę filmu Rejs.

Wydarzeniem będzie z pewnością jubileusz nestora sztuki kabaretowej Jacka Fedorowicza, który na PACE obchodził będzie swoje 80. urodziny. Na benefis artysty przełomu zapraszamy 30 marca do Sali kina Kijów.Centrum. W reżyserowanym przez Krzysztofa Jaślara wydarzeniu udział wezmą m.in.: Zenon Laskowik, Artur Andrus, Tomasz Jachimek czy Ewa Błachnio.

Co jeszcze? Na pewno będziemy mogli zaobserwować narodziny nowych gwiazd, uczestniczyć w pojedynkach i improwizacjach laureatów przeglądu czy złamać jurora, czyli zadać niewygodne pytania członkom jury 33. PAKI.

A na finał czeka nas Przeło/Mowa Gala, podczas której zaprezentuje się m.in. ikona śmiechu – Katarzyna Pakosińska oraz kultowy konferansjer – Piotr Bałtroczyk. A to wszystko dla Ciebie, Drogi Widzu, bez którego nie byłoby przecież PAKI. (Artur Jackowski, magazyn "Karnet")

ŚRODA 29.03.2017
KONCERT „NA PRZEŁOMIE” I PRAPREMIERA HYMNU PAKI
Występują:  Szymon Jachimek, Anna Branny, Kamila Klimczak, Kamila Pieńkos, Przemysław Branny, Marcin Kobierski, Maciej Sajur
Akompaniament: Łukasz Damrych, Tomasz Pierzchniak, Łukasz Sobolak, Wojciech Olszewski
Reżyseria: Kamila Pieńkoś i Maciej Sajur
Miejsce: Scena Na Sarego

CZWARTEK 30.03.2017
19.00 BENEFIS ARTYSTY PRZEŁOMU – bilety w cenie 120 zł VIP/80 zł I PULA
„DZIENNIK DŁUGODYSTANSOWCA, czyli Urodziny Jacka Fedorowicza ”
Inauguracyjny koncert 33.PAKI – obchodzimy okrągłe, 80-te urodziny Jacka Fedorowicza, ikony filmu, telewizji, radia i estrady. Autor, aktor, scenarzysta,  znany ze swoich estradowych monologów, „Dziennika Telewizyjnego Jacka Fedorowicza” , audycji w radiowej Trójce („Magazyn 60 minut na godzinę”)  i wielu ról filmowych ( m.in.:  „Alternatywy 4”, „Do widzenia, do jutra” , „Motodrama” „Kochajmy syrenki” „Lekarstwo na miłość” czy „ Nie ma róży bez ognia”). Juror PAKI od pierwszego Przeglądu –  doradzał takim kabaretom jak: POTEM, Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju czy Neo-Nówka. Na wieczór oprócz występów znamienitych gości – przyjaciół ze sceny wszystkich pokoleń złożą się unikalne materiały archiwalne. Nie zabraknie niespodzianek dla widzów i samego Jubilata!
Prowadzenie: Artur Andrus
Występują: Jacek Fedorowicz, Artur Andrus,  Kabaret Smile, Tomasz Jachimek, Ewa Błachnio, Zenon Laskowik , Grzegorz Tomczak
Reżyseria: Krzysztof Jaślar
Miejsce: Kijów Centrum

PIĄTEK 31.03.2017
18.00 – PRZEŁOMOWY MOMENT W KARIERZE – bilety – 30 zł, grupowe – 25 zł (powyżej 10 osób)
Konkurs Główny cz. 1
Finał Konkursu Głównego o Grand Prix PAKI – młode kabarety walczą o najwyższe laury kabaretowe i udział w Koncercie Galowym
Prowadzenie: Ewa Błachnio
Miejsce: Kijów.Centrum

21.00 – PAKA PRZEŁAMUJE SCHEMATY czyli Koncert Pojedynków – bilety w cenie 120 zł VIP/ 50 zł I PULA
Wieczór wyjątkowo kochany przez Pakowską publiczność. Koncert pod każdym względem wyjątkowy: laureaci poprzedniej edycji staną w szranki z  gwiazdami polskiego kabaretu, a o tym kto wygra zadecyduje publiczność! Kabarety zaprezentują się w odsłonach przygotowanych specjalnie na tę okazję, m.in. w skeczach premierowych, skeczach w składach mieszanych i parodiach „przeciwników”. Często owocem tej nocy są nowe kabaretowe współprace – jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy  jak się one rodzą – nie może Cię nie być!
Prowadzenie: Tomasz Jachimek
Pojedynkują się:  Kabaret Nowaki, Łowcy.B, Kabaret Czołówka Piekła, Kabaret Zachodni
Reżyseria: Iza Kała
Miejsce: Kijów.Centrum

SOBOTA 1.04.201
14.00 PAKA ŻYCZY POŁAMANIA NÓG mecz piłkarski kabareciarze vs. EDF – WSTĘP WOLNY 
Miejsce: Stadion Nadwiślan

17.00 PRZEŁOMOWY MOMENT W KARIERZE – bilety 30 zł, grupowe – 25 zł (powyżej 10 osób)
Konkurs Główny cz. 2
Finał Konkursu Głównego o Grand Prix PAKI  – młode kabarety walczą o najwyższe laury kabaretowe   i miejsce w Koncercie Galowym
Prowadzenie: Ewa Błachnio
Miejsce: Kijów Centrum

20.00 –  PRZEŁAM SIĘ NA PACE czyli Koncert Improwizacji – bilety w cenie 120 zł VIP/40 zł I PULA
Najbardziej szalony wieczór PAKI! Wieczór improwizowanych gier, w którym przedstawiciele kabaretów pojedynkujących się noc wcześniej i Gwiazda Niespodzianka będą improwizować na oczach publiczności. Dla niektórych będzie to pierwsze takie doświadczenie, a świadkiem tego – tylko widzowie PAKI! Co wydarzy się tego wieczoru, jakie postacie i skecze powstaną –  nie wie nikt! Publiczność nie tylko zobaczy premierowy i zarazem ostatni raz dany skecz – ona zdecyduje, co jej ulubieńcy zagrają! O to, by gwiazdy kabaretu wyszły bez szwanku ,  podczas gdy publiczność będzie padała ze śmiechu zadbają najlepsi specjaliści od improwizacji – krakowska Grupa AD HOC.
Prowadzenie i reżyseria: Grupa AD HOC
Występują: Grupa AD HOC, przedstawiciele kabaretów pojedynkujących się i Gwiazda Niespodzianka!

22.30 –PAKA PRZEŁAMUJE BARIERY POKOLENIOWE – bilety 20 zł 
Pierwszy raz na PACE! Po emocjach konkursowych i improwizacyjnych zapraszamy na kolejny szczególny koncert . Finaliści pod okiem nestora polskiego kabaretu, założyciela POTEM w koncercie „Bez żyły”. Wspólna praca kilku pokoleń kabareciarzy dla wspólnej zabawy z najlepszą Pakowską publicznością!
Reżyseria: Władysław Sikora
Miejsce: Pracownia pod Baranami

NIEDZIELA 2.04.2017
12:00 – ZŁAMAĆ JURORA – czyli pytania do jury 33. EDF PAKI – WSTĘP WOLNY
Miejsce: Kijów Centrum

12.15 – BAJKI PRZEŁAMAJKI – PAKA dla najmłodszych – WSTĘP WOLNY 
Miejsce: Pracownia pod Baranami

18.00 PRZEŁO/MOWA GALA
Motto – Jeszcze nigdy tak wielu nie zrobiło tak wiele dla JEDNEGO!
Koncert Finałowy Laureatów 33. Przeglądu Kabaretów PAKA  z gościnnym udziałem  ich Starszej Koleżanki i Kolegów. Czas na wręczenie laurów, nagród specjalnych i uściski dłoni. 33. PAKA uroczyście kończy się uhonorowaniem osoby dla PAKI najważniejszej – Ciebie Widzu! To dla Ciebie gramy a dzięki Twojej obecności trwamy i się rozwijamy! Dziękujemy za 33 lata obecności i mamy nadzieję na kolejne wspólne! 
Wystąpią: Laureaci 33. PAKI, Ikona Śmiechu – Katarzyna Pakosińska, Żywa Legenda Kabaretu – Zenon Laskowik z  Kabareciarnią
Imprezę poprowadzi: Kultowy Konferansjer  – Piotr Bałtroczyk
Reżyseria: Krzysztof Jaślar
Miejsce: Kijów Centrum

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.