Dzień Domeny Publicznej 2017

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 20 stycznia 2017

Każdego roku, wraz z pierwszym dniem stycznia, do domeny publicznej przechodzi dorobek kolejnych twórców. Powiększanie się tego zbioru powszechnie dostępnej wiedzy i kultury – naszego wspólnego dziedzictwa – świętujemy co roku podczas Dnia Domeny Publicznej.

Na tegoroczne świętowanie zapraszamy do Krakowa 20 stycznia 2017. W Bunkrze Sztuki odbędą się warsztaty, a w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka – prezentacje i wykłady. Będziemy świętować przejście do domeny publicznej twórczości znanych artystów, takich jak: Józef Mehoffer, Gertruda Stein, Laszlo Moholy-Nagy, Herbert George Wells.

To okazja dla twórców, aktywistów, nauczycieli i wszystkich innych, którzy na co dzień uczestniczą w kulturze, aby lepiej poznać możliwości, jakie każdemu z nas daje domena publiczna. Mamy też nadzieję, że zainspiruje to uczestników do wymiany twórczych doświadczeń i wspólnych działań!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o wpisanie się na listę uczestników spotkania w Muzeum Narodowym. Jeśli chcecie wziąć udział w warsztatach, zapisy są prowadzone pod adresem marta.niedzialkowska@nowoczesnapolska.org.pl – liczba miejsc jest ograniczona.

20 stycznia 2017, 10.00-15.00, Bunkier Sztuki
Warsztaty, na których będzie można zdobyć nowe umiejętności – będzie okazja nauczyć się m.in. jak tworzyć boty publikujące zasoby na Twitterze i jak przygotować umowę prawnoautorską z twórcą – a wszystko to w luźnej, twórczej, wspaniałej atmosferze! Na warsztaty obowiązuje rejestracja: marta.niedzialkowska@nowoczesnapolska.org.pl. Szczegółowe informacje są dostępne TU.

20 stycznia 2017, 16.00-20.00, Pałac Biskupa Erazma Ciołka
Prezentacje i wykłady:
* Józef Mehoffer w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie – Beata Studziżba, Muzeum Narodowe w Krakowie
* Co nowego w domenie? – Michał Buczyński, Wikimedia Polska
* Dzień Domeny Publicznej na Wolnych Lekturach – Paulina Choromańska, Wolne Lektury
* Domena twórców i przetwórców. Pomiędzy twórcami a użytkownikami – Aleksandra Janus, Centrum Cyfrowe
* Kto ma prawa do gadożera? Prawne wyzwania projektu "Wirtualne Muzea Małopolski" – Alicja Sułkowska-Kądziołka, Małopolski Instytut Kultury
* Domena publiczna w polskim Internecie – Jagoda Komusińska, Ekultura.org
* Klipy filmowe i prezentacja najnowszych obiektów z domeny publicznej w Wikimediach – Wikimedia Polska
* Dyskusja, rozmowa o planach wykorzystania domeny publicznej w działaniach popularyzatorskich
* Niespodzianka filmowo-muzyczna

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.