VIII Dni Komedii dell'Arte

Festiwale teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 25 lutego 2017 - sobota, 4 marca 2017

Dni Komedii dell’Arte to polskie obchody międzynarodowego święta Commedia dell’Arte Day odbywającego się corocznie od 2010 roku na sześciu kontynentach w ponad sześćdziesięciu krajach. W Polsce jedynym ich organizatorem jest atelier teatralne Studio Dono. Gośćmi VIII Dni Komedii dell’Arte będzie włoska kompania artystyczna La Paranza Del Geco.

Komedia dell’arte pojawiła się w XVI w. we Włoszech i była pierwszym zawodowym teatrem nowożytnej Europy. Przez prawie dwa wieki podbijała serca publiczności na dworach królewskich i na placach miast. Dziś ponownie wraca do łask. Dni Komedii dell’Arte to polskie obchody międzynarodowego święta Commedia dell’Arte Day odbywającego się corocznie od 2010 roku na sześciu kontynentach w ponad sześćdziesięciu krajach. W Polsce jedynym ich organizatorem jest atelier teatralne Studio Dono. Gośćmi VIII Dni Komedii dell’Arte będzie włoska kompania artystyczna La Paranza Del Geco, która zaprezentuje spektakl improwizacyjny Mr. Tannunzio & His Orchestra!
a wraz z Trupą Komedianty wystąpi przed publicznością w przedstawieniu Evviva la Commedia!. Oprócz tego czeka nas premiera najnowszego spektaklu Studia Dono Oberża pod złamanym groszem, w której na nowo ożyją charakterystyczne dla komedii dell'arte postacie: starzec Pantalone i Dottore.

W programie tegorocznej edycji znajdują się warsztaty sztuki komediowej. Szczególny nacisk zostanie położony na warstwę muzyczną – śpiew, tańce z południa Włoch oraz wykorzystanie tradycyjnych instrumentów. Usłyszymy także wykłady: Obrzędy i tradycje z Południowych Włoch: muzyka, tańce i instrumenty czy Podróż poprzez  dźwięki, rytmy i śpiewy, od iatroterapii Tarantyzmu do tradycyjnych zabaw.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.