Finisaż wystawy Schlemmer | Kantor

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 15 stycznia 2017, 11:00-19:00

To już ostatni moment, żeby zwiedzić wystawę Schlemmer | Kantor, na której pokazano bogatą dokumentację fotograficzną prac scenicznych Oskara Schlemmera zarówno tych przygotowanych ze studentami Bauhausu jak i indywidualnych dzieł artysty.

W ramach ekspozycji można obejrzeć filmowe zapisy rekonstrukcji Baletu triadycznego i Tańców Bauhausu. Ponadto wystawa obejmuje blisko czterdzieści rysunków i obrazów Tadeusza Kantora nawiązujących do twórczości Oskara Schlemmera, Bauhausu oraz konstruktywizmu rosyjskiego i niemieckiego.

Aneks do wystawy stanowi ekspozycja rysunków Tadeusza Kantora w Galerii-Pracowni artysty przy ul. Siennej 7/5. Oprócz projektów wczesnych dekoracji scenograficznych zaprezentowano rysunki metaforyczne Kantora oraz wyjątkowe szkice postaci „powiększonych” o okno lub krzesło.

Weekend finisażowy to również okazja do zakupu katalogu wystawy w promocyjnej cenie.

Program:

15 stycznia 2017, 11.30
Warsztaty dla dzieci Bal(et) w papierowych kostiumach
Bilety: 10 zł
Zapraszamy do wspólnego odkrywania niezwykłego świata kostiumów stworzonych przez Oscara Schlemmera. Zainspirowani ich nietypowymi kształtami skonstruujemy własne fantastyczne formy z papieru, kartonu, folii, sznurków. Sprawdzimy, czy będziemy w stanie się w nich poruszać, a może zatańczyć. Tanecznym korowodem przejdziemy przez wystawę.

15 stycznia 2017 14.00
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Schlemmer | Kantor prowadzone przez prof. Małgorzatę Leyko
Obowiązują zapisy: rezerwacje@cricoteka.pl tel. (12) 442 77 70.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.