Spotkania z Klubem Laurazja

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Jesteśmy absolwentami geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podróżujemy od ponad dwudziestu lat. Poznawanie świata i przekazywanie o nim wiedzy jest naszą pasją. Założony przez nas Klub Laurazja prowadzi działalność turystyczną, edukacyjną i kulturalną. Pomagamy poznawać świat w ciekawy sposób, organizując unikalne wycieczki i wyprawy trampingowe. Ich atutami są bogate i przemyślane programy oraz fachowi i doświadczeni piloci. Podróżujemy w małych grupach, zazwyczaj 6-12 osobowych. Zapraszamy do zapoznania się z historią Klubu Laurazja. [Maciej Kołodziejczyk i Jarosław Poniewiera]

Program spotkań:

12 stycznia 2017, 19.00
Namibia – W cieniu słońca
Anna Olej-Kobus opowie o Namibii, jednym z najciekawszych krajów Afryki. Dziki, pustynny i niepodobny do żadnego innego miejsca na Ziemi. Zachwyca piękną pustynią i niezwykłymi krajobrazami.
Podczas pokazu zobaczymy niebotyczne wydmy pustyni Namib, spotkamy pradawne ludy Buszmenów i Damara, poznamy sekrety piękności Himba i Herero, wyruszymy na poszukiwanie zwierząt w PN Etosza i prywatnym parku Erindi. Sprawdzimy, czy da się pogłaskać geparda, dowiemy się jak wygląda życie w kolonii kotików afrykańskich, odwiedzimy wodospady Epupa i afrykański Matterhorn czyli górę Spitzkoppe.

19 stycznia 2017, 19.00
Ormiańkie skarby UNESCO
Armenia szczyci się bogatą kulturą, która sięga czasów starożytności.Teren Wyżyny Armeńskiej, która dzisiaj podzielona jest pomiędzy Turcję i Armenię, to muzeum pod otwartym niebem. Maria Kowalska z Klubu Laurazja opowie o ormiańskich zabytkach z listy UNESCO, które znajdują się po obu stronach granicy.
Zapraszamy na podróż przez chrześcijańskie katedry w Eczmiadzynie i Zwartnocu, średniowieczne klasztory Haghpat, Sanahin i Geghard oraz ruiny miasta Ani i sanktuarium na górze Nemrut. Pokażemy również te ormiańskie zabytki, które dopiero pretendują by znaleźc się na liście UNESCO.
Spotkanie poprowadzi Maria Kowalska.

2 lutego 2017, 19.00
Himalaje dla każdego - trekkingi w Nepalu
Podczas tego wydarzenia Marek Bytom z Klubu Laurazja odpowie na pytania: Czy każdy turysta może pojechać w najwyższe góry na świecie? Czy każdy kto chodzi po górach może udać się na himalajski trekking, by z bliska zobaczyć potężne ściany i lodowce? Czy chodząc po beskidzkich szlakach możemy pojechać do Nepalu?
Podczas spotkania zaprezentuje slajdy z najciekawszych tras trekkingowych, tych popularnych jak i mało znanych. Pokaże zdjęcia z rejonu szczytów ośmiotysięcznych – Mount Everestu, Lhotse, Cho Oyu, Makalu, Manaslu, Kanczendzongi, Annapurny oraz Dhaulagiri. Nepal to nie tylko wysokie góry i wspaniale widoki. To także cudowni ludzie. O nich też usłyszymy.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.