Bajki Pod Globusem

Dziecięce różności

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Księgarnia Pod Globusem ma przyjemność zaprosić Państwa - bez względu na wiek, ale skłaniając się ku młodszym Gościom do wspólnego głośnego czytania bajek.
Z nowym sezonem Bajek rozpoczynamy zabawę dla najwytrwalszych małych moli książkowych, w której nagrodą są książki. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma formularz z miejscem na 6 pieczątek – jedna pieczątka za udział w jednych Bajkach – Pod Globusem lub Pod Szesnastką, a 6 pieczątek to książka – prezent od naszych księgarń. Zapraszamy na Bajki i do wspólnej zabawy!

Kwiecień ze Skrzatem
Bajki Pod Globusem w kwietniu pod patronatem Wydawnictwo Skrzat.

1 kwietnia 2017
Na początek słodka lektura "Cukierenka panny Euforbii". Książke czytają aktorzy Teatru Rabcio: Filip Bochenek i Łukasz Łęcki. Zapraszamy miłośników słodyczy i nie tylko!
Cukierenka Panny Euforbii/La Signorina Euforbia, maestra pasticciera
Autor: Luigi Ballerini
Kategoria wiekowa: 10+
Dwunastoletnia Marta mieszka razem z tatą i nadopiekuńczą babcią, która próbuje uchronić ją przed każdym możliwym zagrożeniem. Któregoś dnia dziewczyna dostaje od losu niepowtarzalną szansę, aby wraz z nieśmiałym Matteo uczestniczyć w kursie pieczenia ciasteczek w niezwykłej cukierni. Pracująca w niej ekscentryczna Panna Euforbia, mistrzyni wypieków, zabiera ich w świat magicznych ciast, deserów i wielu innych słodyczy. Jak się okazuje, smakołyki te posiadają zaskakującą moc... Ale czy „ciasteczka na miarę” będą w stanie uratować to miejsce przed czekającą je katastrofą?
„Cukierenka Panny Euforbii” to pełna włoskiego klimatu opowieść o pasji do pieczenia i ogromnej sile przyjaźni.

8 kwietnia 2017
Co robicie, kiedy się nudzicie? My wzywamy Nudzimisie! Razem z biblioterapeutką Oliwią Brzeźniak poczytamy o przygodach tych niezwykłych stworków i poszukamy sposobow na nie-nudzenie się. Zapraszamy!
Nudzimisie
Autor: Rafał Klimczak
Ilustrator: Agnieszka Kłos-Milewska
Kategoria wiekowa: 4-6
Kiedy się nudzisz, wołaj nudzimisia. Wrota Nudzimisiowa już otwarte! Odtąd już żadne dziecko nie będzie się nudzić! Wszystko zaczęło się od tego, że Szymek się nudził. Głośno wołał „nuuuuudzi mi się!, nuuuuudzi mi się!”. I nudzimisie do niego przyszły…
O przyjaźni przedszkolaków z tymi sympatycznymi stworkami, o odnudzaniu, super zabawie i niezwykłym miejscu – Nudzimisiowie dowiecie się z tej książki. Jej autor, Rafał Klimczak, już zapowiedział, że nudzimisie często go odwiedzają, więc pisze kolejną część ich przygód.

Uwaga! Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem mailowym pr@liberglob.pl. Liczba miejsc ograniczona!

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.