Sztuka myślenia

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 13 października 2017, 19:00

Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza na spotkania teatralno-filozoficzne, które mają pomóc artystom i widzom wyzwolić wspólny potencjał.

„Chcemy razem przezwyciężać bezmyślność, która nas ideologizuje, zacietrzewia i wpędza w pychę. Irytuje nas i martwi, jak bardzo nasze życie społeczno-kulturalne zdominowane jest przez banał, plotkę, hejt, komentatorskie pustosłowie i pseudo-polityczną nawalankę. Pozostaniemy wobec tego bezbronni dopóki sami nie zadbamy o higienę myślenia” - deklarują organizatorzy spotkań.

„Polacy, przemyślcie coście zrobili, czyli Wesele bez chochoła”

Gościem Piotra Augustyniaka i Bartosza Szydłowskiego będzie prof. Jan Andrzej Kłoczowski OP.

Czy otwartości na problemy uniwersalne nie zastąpiliśmy w Polsce ekscytowaniem się naszą osobliwością? I czy w ten sposób nie wykreowaliśmy ciążącego nad naszym losem piętna, czyli opisywanej przez Stanisława Wyspiańskiego klątwy? Głównym punktem spotkania będzie wykład prof. Jana Andrzeja Kłoczowskiego OP, który przyjrzy się tej kwestii, szukając inspiracji w Studium o Hamlecie Wyspiańskiego. Tego wieczoru będziemy chcieli nie tylko zapytać o nową formułę polskości, ale również o teatr jako wyjątkowe miejsce jej poszukiwania. Szczególną inspiracją będzie dla nas dedykacja, jaką Wyspiański opatrzył „Studium”.

udostępnij

więcej

  • 5 zł; do nabycia w kasie Teatru
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.