Sztuka myślenia: Janusze vs hipsterzy

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 14 kwietnia 2019, 16:00

Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza na spotkania teatralno-filozoficzne, które mają pomóc artystom i widzom wyzwolić wspólny potencjał.

„Sztuka myślenia” to zainicjowany przez Bartosza Szydłowskiego i Piotra Augustyniaka performatywny sojusz teatru i filozofii – sztuki i myślenia – który ma pomóc artystom i widzom wyzwolić wspólny potencjał. „Chcemy razem przezwyciężać bezmyślność, która ideologizuje, zacietrzewia i wpędza w pychę. Irytuje nas bowiem i martwi, jak bardzo nasze życie społeczno-kulturalne zdominowane jest przez banał, plotkę, hejt, komentatorskie pustosłowie i pseudo-polityczną nawalankę. Pozostaniemy wobec tego bezbronni, dopóki sami nie zadbamy o higienę myślenia” – deklarują organizatorzy.

Polityczny duopol to tylko jedna z linii podziału polskiego społeczeństwa. Czy jest to podział sięgający tkanki społecznego życia, czy jednak coś sztucznie wykreowanego przez polityków i media? Jakie podziały realnie dzielą dziś polskie społeczeństwo?

Podział na Januszów i hipsterów, na młodych i starych, na elity i ciemny lud, na Polskę A i Polskę B, na lewaków i „nazioli”, etc. Które z nich opisują świat, a które są projekcją uprzedzeń i stereotypów?

14 kwietnia gośćmi Piotra Augustyniaka i Bartosza Szydłowskiego będą Ziemowit Szczerek oraz Leszek Jażdżewski.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.