Sztuka myślenia

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 13 grudnia 2017, 19:00

Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza na spotkania teatralno-filozoficzne, które mają pomóc artystom i widzom wyzwolić wspólny potencjał.

„Chcemy razem przezwyciężać bezmyślność, która nas ideologizuje, zacietrzewia i wpędza w pychę. Irytuje nas i martwi, jak bardzo nasze życie społeczno-kulturalne zdominowane jest przez banał, plotkę, hejt, komentatorskie pustosłowie i pseudo-polityczną nawalankę. Pozostaniemy wobec tego bezbronni dopóki sami nie zadbamy o higienę myślenia” - deklarują organizatorzy spotkań.

 „Teatr w ruinie – czas na disco polo”. Gościem Piotra Augustyniaka i Bartosza Szydłowskiego będzie prof. Tadeusz Bartoś.
To nie teatr krytyczny, ale bezkrytyczne, zadowolone z siebie disco polo ma w Polsce rząd dusz. Czy stać nas – twórców i odbiorców „wysokiej” kultury - na przemyślenie tego faktu i wyciągnięcie z niego wszystkich, również tych najbardziej nieprzyjemnych dla nas konsekwencji? Cóż bowiem mówi to o naszym poczuciu misji – czy nie jest ono zwykłą megalomanią i samozłudzeniem? A nasza pogarda dla „ciemnego ludu” - czy nie jest dowodem naszego resentymentu, od którego „Majteczki w kropeczki” i „Przez twe oczy zielone” wydają się być wolne? Jeśli rzeczywiście polska radość życia i afirmacja ma dzisiaj twarz disco polo, to jaką drogą pójść powinna „wysoka” sztuka i twórczość?
 
W programie spotkania performans utrzymany w klimacie disco polo, poświęcony temu zjawisku wykład Tadeusza Bartosia oraz wspólna dyskusja.

 

 

udostępnij

więcej

  • 5 zł; do nabycia w kasie Teatru
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.