Koncert Chóru JCC dla WOŚP

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 14 stycznia 2017, 18:00
Charytatywny koncert chóru z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas koncertu chór wykona popularne pieśni i piosenki w języku hebrajskim i jidysz.

Chór JCC Krakow został założony w roku 2012. Repertuar zespołu obejmuje niguny, tradycyjne pieśni o charakterze religijnym w języku hebrajskim i jidysz, a także muzykę współczesną. Występy chóru uświetniają obchody świąt żydowskich w JCC i wydarzenia kulturalne. W ciągu ponad czterech lat działalności chór występował m.in. podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, w słynnej „Piwnicy pod Baranami”, w Żydowskim Muzeum Galicja, na Międzynarodowych Dniach Kultury Romskiej, na Festiwalu Studiów Azjatyckich oraz towarzyszył w spektaklu Yossele, Yossele wystawianym m.in. w Synagodze Wysokiej i w Muzeum Manggha. Chór prowadzi Walentyn Dubrowskij, który jest absolwentem Ukraińskiej Narodowej Akademii Muzycznej w Kijowie.

Dochód z biletów-cegiełek w całości zostanie przekazany na WOŚP. Minimalny datek wynosi 10 zł. Bilety-cegiełki do nabycia tylko przed koncertem.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.