Orszak Trzech Króli 2017

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 6 stycznia 2017, 10:30-12:30

Trzej Królowie wraz ze swoimi orszakami już po raz siódmy przejdą ulicami Krakowa (a królowie nawet przejadą autami retro) i 6 stycznia w samo południe spotkają się na Rynku Głównym. Corocznie Orszak Trzech Króli gromadzi w Krakowie około 30 tysięcy osób, głównie rodzin i dzieci.

Tradycyjnie Orszak czerwony – europejski przejdzie trasą z Wawelu, ulicą Grodzką na Rynek Główny (wymarsz ok. godz. 11.00). Orszak niebieski – afrykański, po mszy św. w kościele św. Floriana zbierze się na placu Matejki, skąd o godz. 11.30 ulica Floriańską podąży ku Sukiennicom. Natomiast Orszak zielony, symbolizujący kontynent azjatycki, wyruszy ok. godz. 11.00 z placu Sikorskiego.

Organizator krakowskiego orszaku – Fundacja Kacpra, Melchiora i Baltazara – podkreśla charytatywny wymiar tego święta i zachęca, by pokazywać, zwłaszcza najmłodszym, że pomagać można na wiele sposobów – np. osobom bezdomnym. Zachęca jednocześnie do wspólnej, rodzinnej zabawy i świętowania, podczas którego każdy może zostać królem (w zeszłym roku rozdano 22 tysięcy tekturowych koron, w tym roku ma ich być jeszcze więcej!). Na zakończenie Orszaku odbędzie się wspólne kolędowanie, które poprowadzą Lidia Jazgar i Łukasz Lech. (bf)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.