25. Finał WOŚP

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 15 stycznia 2017, 10:00

Karuzela marzeń

Ta orkiestra gra dla nas już od ćwierć wieku. 25. finał WOŚP odbędzie się wyjątkowo w trzecią niedzielę stycznia.

Działa niczym dobrze naoliwiona machina, fundując nam w środku zimy odjazdowe chwile rodem z najlepszego parku rozrywki. Zaplanowany na 15 stycznia finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem Kręcimy się już 25 lat. W Krakowie największa moc ogarnie nas na Rynku Głównym. Ze sceny usytuowanej między Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha od godz. 16.30 rozgrzewać nas będą rockowe zespoły Navigator, Flatmind i żywiołowy People of the Haze. Gwiazdami wieczoru będą bez wątpienia mający świetny kontakt z publicznością Kabanos oraz cieszące się niesłabnącą estymą Golden Life i polsko-norweski De Press z charyzmatycznym frontmanem Andrzejem Dziubkiem. Energetyczne koncerty to tylko część atrakcji. Serce miasta podbiją skandynawscy wojowie, tu znajdziemy także stanowiska do nauki pierwszej pomocy. W Sukiennicach, w oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, osadzony zostanie sztab orkiestry, którego prace będzie można podglądać na bieżąco. Symbolicznym zwieńczeniem finału będzie tradycyjne „światełko do nieba”, które rozbłyśnie o godz. 20.00.

Spragnieni sportowych emocji mogą sprawdzić swoje siły w 5. już edycji Biegu Wielkich Serc lub w Biegu Policz się z Cukrzycą. Lubiących bardziej ekstremalne wyzwania zapraszamy nad zalew Bagry, gdzie w samo południe będzie można kwestować w zimnej wodzie pod czujnym okiem członków Krakowskiego Klubu Morsa „Kaloryfer”.

Kolejną ostrą jazdę zapewni nam MotoOrkiestra. Pod centrum handlowym M1 pojawią się rajdowcy, motocykliści, quadowcy, drifterzy i... paralotniarze. Na fanów motoryzacji czekają zabytkowe pojazdy, repliki samochodów rajdowych Janusza Kuliga oraz koncerty i licytacje. Własny finał jak zwykle zorganizuje Nowohuckie Centrum Kultury (16.00-19.00).

Orkiestra po raz kolejny zagra na rzecz leczenia dzieci i seniorów. Podczas zeszłorocznego finału zebrano ponad 72 mln zł i tym samym ustanowiono absolutny rekord. Jak będzie tym razem, przekonamy się wkrótce. (Artur Jackowski, magazyn "Karnet")

W ramach finału WOŚP zapraszamy także na koncerty:
Twarze krakowskiego jazzu: Kuba Płużek w Radio Kraków
Gramy jazz dla WOŚP w Dali Club
25. Finał WOŚP w Kawiarni Naukowej
WOŚP charity gig w Boss Garage Pub

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.