Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2017

Festiwale sztuk wizualnych

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 21 kwietnia 2017 - niedziela, 23 kwietnia 2017

Trzy dni ze sztuką, święto krakowskich galerii, maraton dla bywalców wernisaży i wydarzeń artystycznych, czyli Cracow Gallery Weekend KRAKERS.

W program szóstej edycji organizowanego przez Fundację Wschód Sztuki przedsięwzięcia obok kilkudziesięciu galerii prywatnych i nieformalnych inicjatyw włączyły się instytucje, m.in. Muzeum Etnograficzne, Nowohuckie Centrum Kultury czy Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego.

Wspólnym tematem wszystkich wydarzeń jest w tym roku pojęcie awangardy w nawiązaniu do obchodów jej stulecia w Polsce. Hasło przewodnie „Kierunki napięć” – przywołujące postać Władysława Strzemińskiego, pioniera awangardy w naszym kraju – zaprasza do szerokiego potraktowania tematu, zarówno w historycznym, jak i aktualnym kontekście. Obejrzymy wystawy twórców uznanych oraz młodych, „być może prawdziwie »awangardowych«”. Nowością jest konkurs na wystawę, która najlepiej przedstawi „zadany” przez organizatorów temat.

Trzeba też koniecznie odwiedzić trwającą w Kamienicy Szołayskich ekspozycję Muzeum Narodowego w Krakowie Potęga awangardy, którą obok dzieł europejskich klasyków tworzą dawniejsze i współczesne prace polskich autorów, oraz wystawę Biel kolorem śniegu… prezentującą w Cricotece awangardowe wątki w dorobku Tadeusza Kantora i artystów związanych z teatrem Cricot 2. (Dorota Dziunikowska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.