Cracow Gallery Weekend Krakers 2017

Festiwale sztuk wizualnych

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 21 kwietnia 2017 - niedziela, 23 kwietnia 2017

Fundacja Wschód Sztuki zaprasza na doroczne spotkanie ośrodków sztuki niezależnej i mieszkańców miasta.

Forma Krakersa opiera się na integracji w ramach jednego wydarzenia galerii, fundacji, pracowni, instytucji, jak również stowarzyszeń zajmujących się sztuką czy niezależnych miejsc działalności twórczej. Organizatorzy pragną stać się medium i dać szansę na dalszy rozwój relacji pomiędzy kulturotwórczymi inicjatywami a mieszkańcami Krakowa. Animowanie krakowskiego środowiska sztuki podczas trwania wydarzenia nie ogranicza się do skumulowania w ciągu trzech dni określonej liczby wernisaży, co roku oferta Krakersa urozmaicona jest o wydarzenia towarzyszące, takie jak panele dyskusyjne, spotkania z artystami, oprowadzenia kuratorskie i warsztaty. 

Pragnąc ujednolicić merytorycznie program wydarzenia – w nawiązaniu do obchodów stulecia awangardy w Polsce – organizatorzy zaproponowali pojęcie awangardy jako temat przewodni tegorocznej edycji Krakersa. Idea ta, oprócz popularyzacji dwudziestowiecznych formacji artystycznych, ma na celu stworzyć przestrzeń badawczą, która byłaby pobudzająca do teoretycznych i praktycznych eksperymentów.

Zaproponowany temat pozwala na ukazanie awangardy w kontekście twórców uznanych, ale także młodych – być może prawdziwie „awangardowych”.  Trawestując Strzemińskiego, nasz zamysł dobrze oddaje hasło rozchodzących się w rozmaite strony „kierunków napięć” – zapowiadają organizatorzy – Naszym celem jest przedstawienie bogatej oferty kulturalnej krakowskich galerii, która byłaby na wysokim poziomie zarówno percepcyjnym jak i merytorycznym. Zainteresowane podmioty  serdecznie zapraszamy do kontaktu i ewentualnej współpracy.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.