Tramwaj zwany pożądaniem

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Grupa młodych aktorów z krakowskiej PWST pod opieką reżyserską i pedagogiczną Iwony Kempy mierzy się z bezkompromisowymi bohaterami, ekstremalnymi stanami zawartymi w sztuce Williamsa Tramwaj zwany pożądaniem.

Być może realia, w których został napisany Tramwaj zwany pożądaniem uległy znacznym przemianom i ciężko na pierwszy rzut oka doszukiwać się w nich aktualnych i palących problemów. Niewielu z nas mogłoby na własnej skórze odczuć stratę wielopokoleniowej plantacji bawełny czy przyjąć za normę sytuację niezamężnej kobiety w latach 50 XX w. Jednak przy uważnej lekturze dostrzec można problem, który wykracza poza miniony kontekst społeczny i który czyni ten tekst na wskroś uniwersalnym.

Młodzi twórcy próbują prześledzić zderzenie bohaterów przynależnych do zupełnie różnych rzeczywistości, dwóch nieprzystających do siebie języków, które nie potrafią się wzajemnie rozkodować. Ludzi ukształtowanych i wychowanych według zupełnie innych standardów, wartości, pejzażu emocjonalnego, pełnych poczucia krzywdy i resentymentu, zmuszonych nagle do funkcjonowania w jednej, ale nie do końca wspólnej im przestrzeni.

Tennessee Williams
Tramwaj zwany pożądaniem

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego

Przekład:  Jacek Poniedziałek
Opracowanie tekstu: Iwona Kempa i Martyna Wawrzyniak ( IV r. WRD)
Reżyseria:  Iwona Kempa
Dramaturgia:  Martyna Wawrzyniak (IV r. WRD)
Opracowanie muzyczne:  Iwona Kempa
Scenografia:  Mirek Kaczmarek
Asystent scenografa:  Karolina Danek (ASP)
Asystent reżysera:  Franciszek Szumiński (I r. WRD)

Występują:  Justyna Janowska, Paulina Kondrak, Oliwia Nazimek, Paulina Sobiś , Jędrzej Bigosiński,  Marcin Urbanke,  Jan Romanowski, Franciszek Szumiński

Premiera 26 listopada 2016

Scena 210

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.