Aerosmith w Tauron Arena Kraków

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 2 czerwca 2017, 19:00

Droga na szczyt

Mur berliński stał niewzruszony, gdy ich utwór łamał muzyczne bariery. W 1986 roku za sprawą kawałka Walk This Way grupy Aerosmith runęła niewidzialna ściana dzieląca muzykę rockową i hip-hop. Nagrana wspólnie z Run-D.M.C. nowa wersja ich przeboju z lat 70. rzuciła świat na kolana. Bez odświeżonej wersji tej kompozycji nie byłoby karier Red Hot Chili Peppers, Beastie Boys czy Rage Against The Machine. Ale wkład Aerosmith w historię muzyki to także piosenki Dream On czy Toys in the Attic –  umieszczone na liście 500 najbardziej wpływowych rockowych utworów utworzonej przez Rock and Roll Hall of Fame.

Grupa powstała w 1970 roku w amerykańskim Bostonie. Frontman Steven Tyler nie czuł się najlepiej z tym, że na początku kariery wszyscy uważali go za kopię Micka Jaggera. Jednak on i spółka szybko stali się wzorem dla innych. Slash z Guns N’ Roses mówił: „Decyzję o byciu muzykiem podjąłem po tym, jak usłyszałem płytę Rocks Aerosmith”. Do wpływu tego materiału na karierę przyznawali się też Kurt Cobain czy James Hetfield, lider zespołu Metallica.

2 czerwca w Tauron Arenie Kraków Amerykanie przypomną największe hity w ramach pożegnalnej trasy Aero-Vederci Baby! (Artur Jackowski, magazyn "Karnet")

udostępnij

więcej

  • Live Nation
  • Bilety w cenie od 249 zł wejdą do ogólnej sprzedaży od 18 listopada o godzinie 10:00.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.