Plastiki (Stück Plastik)

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Plastiki to najnowsza sztuka Mariusa von Mayenburga – niezwykle cenionego i chętnie wystawianego w Polsce i na świecie niemieckiego dramatopisarza.

Autor w niezwykle zabawny, ale i ostry sposób przygląda się w niej tak współczesnej klasie średniej, jak i balansującym między artyzmem a cynizmem twórcom sztuki nowoczesnej. Oto mamy dość zamożną rodzinę: on jest zagubionym życiowo lekarzem, ona jest ogarniętą manią czystości asystentką ekscentrycznego artysty – Serge’a Haulupy, ich syn zaś – nastolatkiem w okresie dojrzewania zainteresowanym głównie nagrywaniem filmów. Rodzina ta postanawia zatrudnić nową sprzątaczkę Jessicę, która – niczym gombrowiczowska Iwona – wywróci ich świat do góry nogami.

Prapremierę polską tego tekstu – na otwarcie Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia – przygotuje powracający po latach do Teatru im. Słowackiego niezwykle ceniony, uhonorowany m.in. Nagrodą im. Swinarskiego, reżyser Grzegorz Wiśniewski.

Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Łaźnia Nowa.

Marius von Mayenburg
Plastiki

Przekład: Karolina Bikont
Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
Scenografia: Mirek Kaczmarek
Inspicjent: Iwona Cieślik
Obsada: Dominika Bednarczyk, Marta Waldera, Grzegorz Łukawski, Grzegorz Mielczarek i Krzysztof Piątkowski

Premiera 8 grudnia 2016

udostępnij

więcej

  • 40-60 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.