Akademia Kultury

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ zapraszamy gimnazjalistów, licealistów oraz wszystkich młodych duchem na czwartkowe spotkania z cyklu Akademia Kultury. Zamierzamy wywrócić kulturę współczesną do góry nogami, wiercić jej dziurę w brzuchu i szukać dziury w całym - w końcu potrafi być: banalna, niejasna, sztampowa, nudna, a w ogóle to już było! i: a o co tu chodzi?

Po jednej stronie nietypowej sali sądowej stanie oskarżyciel: Tomasz Macios, po drugiej obrońcy: Łukasz Gazur (sztuka i architektura), Szymon Kloska (literatura), Adrian Kowalski (film), Tomasz Kireńczyk (teatr), Tomasz Cyz (muzyka).

27 października 2016 sztuka: Jak zachwyca, skoro nie zachwyca?
17 listopada 2016 literatura: Czarno to widzę. Rzecz o dystopiach i utopiach.
24 listopada 2016 teatr: Czy widzowie już śpią?
08 grudnia 2016 film: Oddajcie nam Batmana! Superbohaterowie na wielkim ekranie.
15 grudnia 2016 muzyka: Co to za hałas? Między awangardą a muzyką popularną.
12 stycznia 2017 architektura: Strategie przeciw architekturze. Awangarda i przestrzeń miejska w XX i XXI wieku.

Wstęp jest bezpłatny, wystarczy się zapisać: zapisy@znaczysie.pl

Akademia Kultury odbywa się w ramach projektu Fundacji Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ "Jestem kulturalny, jestem kulturalna 3. edycja", w partnerstwie z Fundacją Miasto Literatury oraz Kawiarnią Literacką. Projekt "Jestem kulturalny, jestem kulturalna 3. edycja" jest współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narowowego.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.