14. Krakowski Festiwal Górski

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 2 grudnia 2016 - niedziela, 4 grudnia 2016

Przez lata organizatorom udawało się gościć szczególnych ludzi, którzy zajmująco potrafili opowiadać o swojej pasji. Osobowości pojawią się na scenie i tym razem, a KFG znów w sposób, mamy nadzieję, wyjątkowy zamknie i podsumuje mijający sezon. Tradycyjnie na festiwalu  odbędą się dwa konkursy - Międzynarodowy Konkurs Filmowy o Grand Prix  KFG i Konkurs Filmu Polskiego. Czeka nas więc prawdziwa uczta górskiego kinomana!

Lecimy na wspin!

Łojantów, dla których skałki i panel to drugi dom, zaś pojęcia takie jak szpej, buła, przewiecha lub szmata to nie wyrazy obce, a także zwykłych śmiertelników kochających góry i górskie filmy do wzięcia udziału w 14. Krakowskim Festiwalu Górskim (2-4 grudnia, UEK) zachęcać nie trzeba. W programie tradycyjnie czekają na nas liczne slajdowiska, warsztaty i szkolenia, a przede wszystkim – najlepsze kino górskie z całego świata. W ramach Międzynarodowego Konkursu Filmowego i Konkursu Filmu Polskiego zobaczymy, m.in. premierę A song of Tomorrow (reż. Frank Kretschmann) o grupie wspinaczy eksplorujących dziewiczą Dolinę Qingfeng w Chinach, a także dokument Blocheads Alastaira Lee, w którym reżyser wnikliwie przygląda się fenomenowi brytyjskiego boulderingu. Niekwestionowaną królową tegorocznej edycji będzie legenda światowego wspinania Amerykanka Lynn Hill. Z kolei młode pokolenie wspinaczy reprezentować będą m.in. Marc-André Leclerc oraz Tim Emmet. Jak zwykle warto odwiedzić też kiermasz książek, sprzętu i odzieży outdorowej. A wiosną… lecimy na wspin! :)

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.