MIM-kowe Poranki na BIS

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza na rodzinny cykl zajęć MIM-kowe poranki na BIS - stworzony z myślą o osobach, którym nie udała się w poprzednich latach zrealizować wspólnie z nami, któregoś z tematów sobotnich zajęć.

22.10.2016
Quiz elektryczny
Podczas warsztatów dzieci poznają historię zajezdni tramwajowej na terenie której mieści się Muzeum Inżynierii Miejskiej. Na podstawie zdobyte dopasują odpowiedzi po przygotowanych pytań. Wspólnie z rodzicami ułożą quiz i zbudują obwód elektryczny sprawdzający poprawne odpowiedzi.

19.11.2016
Magnetyczna  układanka
Dzieci z pomocą rodziców wykonają  doświadczenia używając magnesów o różnych kształtach. Sprawdzą w co się stanie jeśli magnes zbliżymy do ferrofluidu. Wspólnie z rodzicami wykonają z folii magnetycznej puzzle-układankę, z własnoręcznie wykonanym rysunkiem.

3.12.2016
Świetlne zdjęcie
W trakcie zajęć wykonamy zdjęcia świetlnych obrysów w zaciemnionym pomieszczeniu. Zdjęcia malowane światłem zostaną wysłane na podanego przez uczestników zajęć e-maila. Dodatkowo dzieci zrobią ozdoby choinkowe z elementów chłodnic samochodowych i części mechanicznych.

21.01.2017
Kolorowe kredki
Z pomocą prowadzącej dzieci wykonają kredki świecowe w różnych kształtach i kolorach.  Dowiedzą się, które kolory określamy jako podstawowe i  jak stworzyć kolory pochodne.  Wykonają koło barw i oglądając prezentację dowiedzą się, jak można z niego korzystać.

25.02.2017
Nurek Kartezjusza
Podczas warsztatów dzieci zbudują  ,,nurka Kartezjusza”. Wykonując wspólnie z rodzicami doświadczenia, dowiedzą się w jaki sposób działa zbudowana zabawka. Oglądając prezentacje poznają opowieść o Archimedesie i królu Syrakuz.

25.03.2017
Kolorowy kawior
Wspólnie z rodzicami dzieci wykonają kolorowy, słodki kawior wykorzystując metodę kuleczkowania. Technika ta jest stosowana podczas przygotowywania potraw kuchni molekularnej. Pękających kolorowych kuleczek o różnych smakach spróbujemy podczas warsztatów.

22.04.2017
Kule do kąpieli
Podczas zajęć uczestnicy przygotują musujące babeczki  oraz kule do kąpieli.  Dzieci  przygotują specjalną mieszankę, która wrzucona do wody zacznie musować. Wybiorą kolor i zapach dla kosmetyków, a następnie uformują kule i przygotują babeczki  w foremkach.

13.05.2017
Malowane plecaki
Specjalnymi farbami do tkanin dzieci wraz z rodzicami pomalują płócienne plecaki. Korzystając z przygotowanych szablonów lub wykonując własną kompozycję stworzą jedyny w swoim rodzaju plecak na wakacyjne przygody.

Cena: 19 zł od dziecka. Zapraszamy dzieci od 6 do 12 lat. Obowiązuje rezerwacja.

Dzieci uczestniczące w zajęciach pozostają pod opieka rodziców.

udostępnij

więcej

  • 12 421 12 42 wew.136
  • 19 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.