Massolit Books & Cafe

Księgarnie i wydawnictwa

Anglojęzyczna księgarnia i kawiarnia literacka w jednym, nawiązująca do tradycji café culture przełomu XIX i XX wieku, powstała w 2001 roku. Twórcami tego niezwykłego zakątka są Karen Underhill, David Miller i Matthew Roy – troje Amerykanów zauroczonych Krakowem. Ich lokal stał się miejscem wielu międzynarodowych spotkań literackich i wydarzeń, wystaw, debat politycznych.

Księgarnia oferuje wybór ponad 20 000 nowych i używanych książek anglojęzycznych, również w sprzedaży internetowej. Szczególną uwagę poświęca powiększaniu zbiorów z literatury polskiej i żydowskiej (w tłumaczeniach), studiom środkowo- i wschodnioeuropejskim oraz azjatyckim, literaturze feministycznej i Women Studies, a także innym dziedzinom humanistyki. Warto również odwiedzić kawiarnię, spróbować domowego amerykańskiego ciasta i skorzystać na miejscu z bogatej oferty czasopism w języku angielskim.

Massolit ma także swoją filię (lub siostrę) w Budapeszcie.

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.