Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Komedia dell’arte to sztuka niedzisiejsza. A zarazem bardzo „na czasie”. Niedzisiejsza – bo powstała pięć wieków temu, a „na czasie” – bo wciąż jest aktualna. Grana nieprzerwanie według tych samych reguł od XVI stulecia do dziś zachowuje świeżość. Jest galerią typów ludzkich, pokazanych na wesoło i z dystansem. Świat zmienia się ciągle, sztuka i teatr znajdują coraz to nowe formy, ale ludzie – pozostają w ogromnej mierze tacy sami. Dlatego maski, charakterystyczny krok i kunszt aktorów są w stanie opowiedzieć więcej o naszej naturze niż niejeden realistyczny spektakl.

To wszystko można znaleźć w nowym spektaklu trupy dell’arte Komedianty.

Do miasteczka przybywa gość, a raczej dwóch gości – tytułowi pan i sługa, czyli Capitano i Brighella. Pierwszy, pyszałkowaty żołnierz, stawia sobie za cel niewieście serca. Drugi, chciwy złodziejaszek – sakiewki. Ich przybycie staje się detonatorem awantur, które „podskórnie” zbierają się w małej społeczności od dawna.
Jakie perypetie, jakie losy sprawią, że na samym końcu tego zamieszania goście zostaną z hukiem wypędzeni z miasteczka? Jakie żniwo zbierze Capitano? Co komu skradnie Brighella?  Warto przekonać się, uchylając rąbka szesnastowiecznej kurtyny, wziętej żywcem ze sceny komedii dell’arte.

Komedianty trupa dell’arte:
Agnieszka Cianciara- Fröhlich, Jonathan Fröhlich, Łukasz Łęcki

Scenografia: Danuta Skołucka
Kostiumy: Ludwika Gorgoń
Opracowanie muzyczne: Agnieszka Cianciara- Fröhlich , Izabella Czarnecka

Czas: 2 h (z przerwą)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.