Szkoła widzenia

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Warsztaty edukacyjne na wystawie My(d)lenie oczu w Muzeum Historii Fotografii

26 lutego 2017 (niedziela), 11:00
Tnij i klej – Przygoda z fotomontażem
Nie podoba ci się świat wokół ciebie? Uważasz, że codzienność często jest nudna? Chcesz coś z tym zrobić i nie wiesz jak? Mamy dla ciebie propozycję – zmontuj rzeczywistość po swojemu. Zapraszamy na zajęcia poświęcone technice fotomontażu!

12 marca 2017 (niedziela), 11:00
Złap obraz – czyli jak zatrzymać świat
Od zawsze ludzie próbowali zatrzymać czas. Robili to w bardzo różny sposób. Od łapania cienia i malowania na ścianach jaskiń, po współczesną fotografię i film. Czy obraz naprawdę zawiera w sobie rzeczywistość i może zatrzymać bieg rzeczy?

Uczestnicy warsztatów samodzielnie będą odkrywać różne formy wizerunków. Nauczą się je rozróżniać i interpretować. Spróbują „uchwycić” siebie samych w odmiennych formach, spróbują odkryć podstawowe zasady powstawania wizerunku. Efektem wspólnej pracy będą indywidualne i grupowe portrety powstałe w różnych technikach. Celem warsztatów jest rozbudzenie w uczestnikach świadomości przekazu wizualnego.

Uczestnicy: uczniowie szkół podstawowych (ok. 6-12 lat) oraz gimnazjów (ok. 13-15 lat)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.