MIM-kowe Poranki – Zrób to sam

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza na nową edycję sobotnich warsztatów rodzinnych.

Odlewamy gipsowe pojazdy
8.10.2016
Dzieci samodzielnie wymieszają gips i wykonają odlewy gipsowe w kształcie pojazdów budowlanych i wyścigówek. Wspólnie zaobserwujemy  co dzieję się z masą gipsową podczas zastygania. W trakcie zajęć dzieci pomalują i utwardzą wcześniej przygotowane gipsowe pojazdy, z których wspólnie zrobimy magnesy na lodówkę i przypinki do plecaka. Wykonane rzeczy dzieci zabierają ze sobą do domu. 

Wykrywacz kłamstw
5.11.2016
Zajęcia z dziedziny elektroniki. Dzieci poznają elementy elektroniczne i ich symbole. Wykorzystując diody LED, oporniki, tranzystory i baterię z pomocą rodziców złożą prosty układ elektroniczny. Układ wykorzystując zjawisko zmiany oporności skóry będzie działał jak prosty wykrywacz kłamstw. Zadając pytania będziemy obserwowali jasność diod w układzie. Wykonany układ dzieci zabierają ze sobą do domu.

Bombki z żarówek
10.12.2016
Podczas zajęć dowiemy się dlaczego zwykłe żarówki zastąpiono energooszczędnymi źródłami światła. Wykorzystamy zużyte żarówki starego typu do zrobienia ozdób na choinkę. Obejrzymy zabytkowe żarówki i dowiemy się, jak były zbudowane. Wykonane ozdoby będzie można zabrać ze sobą do domu.

Maski karnawałowe – maski samochodowe
14.01.2017
Przyjrzymy się maską samochodowym znajdującym się z muzealnych zbiorach. Porównamy ich kształty i dowiemy się dlaczego ulegały zmianie. Wykonamy rysunek masek samochodowych z tzw. perspektywy żaby. Wykorzystując wykonane rysunki i przygotowane szablony zrobimy maski karnawałowe przedstawiające przód samochodów.

Mały generator elektryczny
18.02.2017
Zajęcia z dziedziny elektroniki. Wykorzystując elementy elektroniczne takie jak silniczek prądu stałego i diodę LED zbudujemy lamkę zasilana siłą naszych mięśni. Kręcąc korbką spowodujemy świecenie diody LED. Wykonane urządzenie dzieci zabierają do domu.

Rodzinne logo - przypinka
11.03.2017
Podczas warsztatów dzieci wspólnie z rodzicami zaprojektują logo swojej rodziny. Po zaprojektowaniu wykonamy okrągłe przypinki z rodzinnymi logotypami.

Pisanki malowane na wodzie
8.04.2017
Podczas zajęć pisanki ze styropianu i wydmuszki ozdobimy wykorzystując technikę wenecką, przez introligatorów nazywaną ebru. Jest to metoda przenoszenia na różne materiały wzoru wykonanego na powierzchni wody. Podczas warsztatów poznamy przykłady zastosowania tej techniki przez introligatorów. Wykonując doświadczenie poznamy zjawisko odpowiedzialne za unoszenie się farb na powierzchni wody.

Instrumenty muzyczne
27.05.2017
Dzieci z pomocą rodziców zbudują instrumenty muzyczne: małe dudy i dzwonki rurowe. Grając na wykonanych instrumentach poznają pojęcie wysokości dźwięku. Wykonane instrumenty dzieci zabierają ze sobą do domu.

Wymagana rezerwacja pod nr tel. 12 421 12 42 wew.136 lub osobiście w kasie muzeum. 

Cena: 19 zł od dziecka. Dzieci uczestniczące w zajęciach pozostają pod opieką rodziców.

udostępnij

więcej

  • 12 421 12 42 wew.136
  • 19 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.