Sobotnie poranki witrażowe

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Tematyczne warsztaty artystyczne połączone ze zwiedzaniem muzeum.

Program

5.05, 11.30 Majówka w muzeum
Tego dnia będzie majowo i wiosennie, a dla naszych najmłodszych gości przygotujemy warsztaty niespodziankę.

12.05, 11.30 Gwieździste niebo
"Gwieździste niebo" to tytuł słynnego obrazu niderlandzkiego malarza Vincenta Van Gogh. Podczas tych warsztatów, najpierw zapoznamy się z "gwieździstymi" przykładami w sztuce, a następnie wykonamy własne.

26.05, 11.30 Dzień matki
Przygotujemy wyjątkowe, inspirowane sztuką witrażową upominki dla mam.

2.06, 11.30 Dzień dziecka w muzeum
Postaramy się, aby ten dzień był wyjątkowym dla naszych najmłodszych odwiedzających. Jako, że jest to dzień dziecka nasi uczestnicy sami zdecydują o temacie warsztatów! Tego dnia w Muzeum będzie kolorowo i słodko.

9.06, 11.30 Letnia łąka
Lato czas kwiatów, łąki, słońca i.... owadów! O tej porze zobaczymy latające pszczoły, motyle i ważki. My wykonamy je w wersji witrażowej.

16.06, 11.30 Średniowieczne rozety
Rozety - piękne, średniowieczne okienne róże. Pełne drobniutkich kawałeczków kolorowych szkieł. Podczas warsztatów najpierw zapoznamy się z kilkoma przykładami średniowiecznych rozet, by następnie wykonać je za pomocą czarnej tektury i różnokolorowych bibułek.

23.06, 11.30 Kolorowe lampiony
Szklane kule ozdobimy kolorowymi bibułkami wykorzystując letnie motywy. Po zapaleniu świeczki wewnątrz otrzymamy piękne lampiony, które ozdobią nasze pokoje wieczorową porą.

30.06, 11.30 Witrażowy kalejdoskop
"Kalejdoskop to urządzenie optyczne- zabawka, w którym dzięki wielokrotnym odbiciom obrazów różnokolorowych szkiełek obserwuje się różnobarwne, symetryczne figury.” Podczas warsztatów wykonamy własne wersje kalejdoskopów.

udostępnij

więcej

  • 512 937979
  • info@muzeumwitrazu.pl
  • Cena pojedynczych zajęć to 29 PLN zwiedzanie dla dzieci + warsztaty, a przy kolejnym przyjściu: 19 PLN za same warsztaty (bez zwiedzania). Karnet na 4 zajęcia (do wykorzystania w 3 miesiące): 80 PLN, w tym jedno zwiedzanie z warsztatami + 3 razy przyjście na same warsztaty. Konieczna rezerwacja, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.