Sobotnie poranki witrażowe

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Tematyczne warsztaty artystyczne połączone ze zwiedzaniem muzeum.

Program

2.02 Światło i kolor
Porozmawiamy sobie trochę o kolorach, barwach podstawowych, pochodnych, a później wykonując witraże z kolorowych bibułek, sami się przekonamy, jaki wpływ ma światło na kolory.

9.02 Walentynkowe serduszka
Tuż przed świętem miłości przygotujemy witrażowe serduszka z bibuły, którymi będziemy mogli obdarować kogoś, kogo darzymy sympatią.

16.02 Średniowieczne rozety
Rozety – piękne, średniowieczne okienne róże. Pełne drobniutkich kawałeczków kolorowych szkieł. Podczas warsztatów najpierw zapoznamy się z kilkoma przykładami średniowiecznych rozet, by następnie wykonać je za pomocą czarnej tektury i różnokolorowych bibułek.

23.02 Zakładki do książek
Własnoręcznie zrobiona witrażowa zakładka nie tylko pięknie wygląda, ale też zachęca do czytania książek!

02.03 Inspirując się mistrzami – Chagall

09.03 „Stań się” Wyspiańskim
Każdy z nas może stać się Wyspiańskim! Z pomocą kolorowych kredek, papieru i czarnych flamastrów samodzielnie zaprojektujemy własne witraże. Kto wie? Może kiedyś doczekają się realizacji w szkle!

16.03 Światło i kolor
Porozmawiamy sobie trochę o kolorach, barwach podstawowych, pochodnych, a później wykonując witraże z kolorowych bibułek, sami się przekonamy, jaki wpływ ma światło na kolory.

23.03 Witrażowa łąka
Wraz z początkiem wiosny przygotujemy witrażowe kwiatki z bibuły, którymi będziemy mogli obdarować kogoś, kogo darzymy sympatią.

30.03 Gwieździste niebo
„Gwieździste niebo” to tytuł słynnego obrazu niderlandzkiego malarza Vincenta Van Gogh. Podczas tych warsztatów, najpierw zapoznamy się z „gwieździstymi” przykładami w sztuce, a następnie wykonamy własne.

udostępnij

więcej

  • 512 937979
  • info@muzeumwitrazu.pl
  • Cena pojedynczych zajęć to 29 PLN zwiedzanie dla dzieci + warsztaty, a przy kolejnym przyjściu: 19 PLN za same warsztaty (bez zwiedzania). Karnet na 4 zajęcia (do wykorzystania w 3 miesiące): 80 PLN, w tym jedno zwiedzanie z warsztatami + 3 razy przyjście na same warsztaty. Konieczna rezerwacja, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.