Festiwal Teatrów dla Dzieci 2017

Festiwale teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 30 stycznia 2017 - piątek, 10 lutego 2017

Bajkowa klasyka i współczesne produkcje, przedstawienia dla naj-najów (czyli maluszków do lat 3), a także warsztaty i wystawy – podczas ferii zimowych do Krakowa tradycyjnie zawita Festiwal Teatrów dla Dzieci. Przez dwa tygodnie najmłodsi widzowie będą mogli poznać teatralną rzeczywistość od kuchni i przenieść się w magiczny świat wyobraźni.

Co roku młodzi widzowie decydują, które przedstawienie wygra konkurs festiwalowy, a dodajmy, że konkurencja jest spora… Nowoczesne adaptacje największych dzieł literatury dla dzieci zaprezentują Teatr Lalki i Aktora Kubuś z Kielc (W butach. Kot w butach), Teatr im. Adama Mickiewicza z Częstochowy (Roszpunka) i Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju (Tomcio Paluszek). Fani twórczości Jana Brzechwy zobaczą aż dwa spektakle na podstawie dzieł pisarza: roztańczoną Akademię pana Kleksa (Teatr Maska z Rzeszowa) oraz błyskotliwą i pełną humoru Pchłę Szachrajkę (Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju). Bajkowa lista przebojów Teatru Nowego z Zabrza porwie całą publiczność do wspólnego śpiewania a krakowski teatr Scena na Scenie pokaże mądrą opowieść z ekologicznym przesłaniem – Księgę lasu. Przedstawieniom towarzyszą liczne warsztaty i wystawa lalek teatralnych. Na potrzebę maluszków, dla których przeznaczone są spektakle dla naj-najów (Bam-bam, Witajki i papatki Teatru „Chrząszcz w Trzcinie”), jedna z sal została przekształcona w… parking dla wózków. Do zobaczenia w Nowej Hucie!

Spektakle odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku o 11.00.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.