3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 17 września 2016 - niedziela, 25 września 2016

Dziecięce podróże

Choć wrzesień nieuchronnie zwiastuje koniec wakacji i powrót do szkoły czekają na najmłodszych Małe i duże filmowe podróże! Pod takim bowiem hasłem przebiegnie 3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci (17-25 września). W konkursie o tytuł najlepszego filmu będzie konkurować osiem filmów pełnometrażowych, w tym dwa prosto z tegorocznego Berlinale. Rywalizować będą również bohaterowie filmów krótkometrażowych – młodzi widzowie wybiorą swojego ulubionego bohatera. A to nie wszystko!

Podczas tegorocznej edycji organizatorzy szykują wyprawę w świat kina francuskiego. Na ekranie zobaczymy produkcje ze studia Folimage, m.in. Leon i cztery pory roku czy Obraz w reżyserii Jeana-Françoisa Laguionie. Do Kraju Kwitnącej Wiśni natomiast zabiorą nas animacje ze Studia Ghibli: tego samego, w którym powstały kultowe produkcje Hayao Miyazakiego, takie jak Mój sąsiad Totoro, Spirited Away: W krainie bogów czy Ruchomy zamek Hauru. W programie Kina Dzieci znalazła się również premiera pięciu odcinków Kacperiady – serialu na podstawie opowiadań dla łobuzów autorstwa Grzegorza Kasdepke.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

PROGRAM:

sobota, 17 września 2016
10.00
WIELKA WYPRAWA MOLLY | MOLLY MONSTER
reż. M. Bruhn, M. Ekbladh, T. Sieger , Niemcy 2016, 70’ dla dzieci w wieku: 4+
Przed małą Molly wielka zmiana – koniec z byciem jedynaczką! Rodzice już wyruszyli na wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy z rodziny Potworowskich. O nie! Zapomnieli czapki, którą Molly zrobiła specjalnie dla maleństwa, a przecież bez niej będzie marzło. Molly wyrusza w wielką podróż śladem rodziców.

11.30 SEKRETY WOJNY | OORLOGSGEHEIMEN
reż. D. Bots, Holandia 2014, 95’ dla dzieci w wieku: 9+
Dla Tuura i Lamberta wojna to tylko zabawa, bieganie po lesie i strzelanie z karabinów z patyków. Ta prawdziwa, II wojna światowa toczy się gdzieś daleko. Do czasu – wszystko się zmienia, gdy do klasy chłopców dołącza Maartje, a wraz z nią sekrety dorosłych i ukrywane przed dziećmi prawdziwe oblicze II wojny światowej. Czy w jej obliczu Tuur i Lambert ochronią przyjaźń?

niedziela, 18 września 2016
10.00
KACPER I EMMA NA SAFARI | KARSTEN OG PETRA PÅ SAFARI
reż. A. L. Næss, Norwegia 2015, 75’ dla dzieci w wieku: 4+
Kacper i Emma są w Afryce. Pomagają w prowadzeniu lecznicy dla dzikich zwierząt. Wspólnie z nową przyjaciółką – Tiri – wpadają na trop uprowadzonego lwiątka. Czy przedszkolakom uda się rozwiązać zagadkę na safari i oddać małego lwa jego mamie?
po seansie warsztaty z MATPLANETĄ

poniedziałek, 19 września 2016
10.00
RABARBAR | RABARBAR
reż. M. de Cloe, Holandia 2014, 70' dla dzieci w wieku: 9+
Winnie i jej mama, razem z Siemem i jego tatą, tworzą rodzinę patchworkową. Wszyscy świetnie się dogadują, jednak do czasu. Dzień ślubu coraz bliżej, a rodzice coraz więcej się kłócą. Winnie i Siem biorą sprawy w swoje ręce. Jak? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

11.30 SYN WINNETOU | WINNETOUS SOHN
reż. A. Erkau, Niemcy 2015, 90' dla dzieci w wieku: 9+
Niski, blady blondyn - 10-letniemu Maxowi daleko do Indianina. Ale czy wygląd to wszystko? Max ma przecież indiańskie serce. Postanawia wziąć udział w castingu do roli syna Winnetou. Nie będzie łatwo, ale dumni Indianie nigdy się nie poddają. Howgh!

wtorek, 20 września 2016
10.00
SONIA | SIV SOVER VILSE
reż. L. H. Clyne, C. Edfeldt, Szwecja 2016, 79’ dla dzieci w wieku: 6+
Sonia odwiedza koleżankę. To nie będzie zwyczajna wizyta – to pierwsze nocowanie poza domem. U Celestyny wszystko jest inne. Mieszkanie kryje wiele sekretów i tajemniczych mieszkańców na czele z borsukami w czerwonych kaloszach. Zamiast snu Sonię czeka niezwykła przygoda i pokonywanie własnych strachów.
11.30 SEKRETY WOJNY | OORLOGSGEHEIMEN
reż. D. Bots, Holandia 2014, 95’ dla dzieci w wieku: 9+

środa, 21 września 2016
10.00
WIELKA WYPRAWA MOLLY  | MOLLY MONSTER
reż. M. Bruhn, M. Ekbladh, T. Sieger, Niemcy 2016, 70’ dla dzieci w wieku: 4+
11.30
SYN WINNETOU | WINNETOUS SOHN
reż. A. Erkau, Niemcy 2015, 90' dla dzieci w wieku: 9+

czwartek, 22 września 2016
10.00
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. STELLA NOSTRA | LASSEMAJAS DETEKTIVBYRÅ – STELLA NOSTRA
reż, P. Klänge, W. Söderlund, Szwecja 2015, 80’ dla dzieci w wieku: 6+
Całe Valleby żyje przygotowaniami do ślubu Sary i Dina. Do miasteczka przybywają ich krewni – dwa włoskie rody zwaśnione od lat. Gdy znika Stella Nostra – legendarny rodzinny klejnot – nowy konflikt między rodzinami wydaje się nieunikniony. Sytuację mogą uratować tylko Lasse i Maja oraz ich Biuro Detektywistyczne.

11.30 JAK UKRAŚĆ PSA | HOW TO STEAL A DOG
reż. K. Sung-ho, Korea Południowa 2014, 109’ dla dzieci w wieku: 9+
Ji-so mieszka z mamą i bratem w furgonetce. Gdy zbliżają się jej urodziny, postanawia kupić dom i zorganizować w nim przyjęcie. Tylko skąd wziąć pieniądze? A może by tak uprowadzić psa i zażądać za niego okupu? Czy misterny plan i idealny kandydat wystarczą, aby wszystko poszło po jej myśli?

piątek, 23 września 2016
10.00
KACPER I EMMA NA SAFARI | KARSTEN OG PETRA PÅ SAFARI
reż. A. L. Næss, Norwegia 2015, 75’ dla dzieci w wieku: 4+

11.30 SONIA | SIV SOVER VILSE
reż. L. H. Clyne, C. Edfeldt, Szwecja 2016, 79’ dla dzieci w wieku: 6+

sobota, 24 września 2016
10.00
RABARBAR | RABARBAR
reż. M. de Cloe, Holandia 2014, 70' dla dzieci w wieku: 9+
11.30
JAK UKRAŚĆ PSA | HOW TO STEAL A DOG
reż. K. Sung-ho, Korea Południowa 2014, 109’ dla dzieci w wieku: 9+

niedziela, 25 września 2016
10.00
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. STELLA NOSTRA | LASSEMAJAS DETEKTIVBYRÅ – STELLA NOSTRA
reż. P. Klänge, W. Söderlund, Szwecja 2015, 80’ dla dzieci w wieku: 6+
po seansie warsztaty  MATPLANETĄ

O WARSZTATACH Z MATPLANETĄ:
Matplaneta zaprasza dzieci do rozwiązywania różnych łamigłówek, godnych prawdziwego detektywa: do pomocy niezbyt jeszcze dobrze wyszkolonemu czarodziejowi w przeprawie przez rzekę; do podjęcia królewskiego wyzwania, które pozwoli księciu poślubić księżniczkę i uniknąć pożarcia przez tygrysa i wielu, wielu innych… Warsztaty z Matplanetą to spotkanie z matematyką w działaniu.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.