Lotne Kino Paradox w Amfiteatrze

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Gotować każdy może jeden lepiej, drugi gorzej. Tak powstał mały przegląd filmów kulinarnych w ramach plenerowego kina w Amfiteatrze na Bronowicach.

2 września (sobota)
SPIRITED AWAY - W KRAINIE BOGÓW, reż. Hayao Miyazaki/ Japonia/ 2001/ 125 min
Główną bohaterką filmu jest dziesięcioletnia dziewczynka Chihiro, która wraz z rodziną trafia przez przypadek do krainy bogów. Tam jej rodzice zjadają pokarm przeznaczony dla bogów i za karę zostają zamienieni w świnie (zwierzęta dość często pojawiające się w twórczości Miyazakiego). Aby zdjąć z nich zaklęcie Chihiro musi udać się na służbę do czarownicy Yubaby - właścicielki dobrze prosperującej łaźni dla bogów.

8 września (piątek)
POKAZ NIESPODZIANKA

15 września (piątek)
PONYO, reż. Hayao Miyazaki/ Japonia/ 2008/ 100 min
5-letni chłopiec Sosuke mieszka w nadmorskim domku i pasjonuje się marynistyką. Hobby przejął od ojca pracującego w marynarce. Matka Sosuke jest sfrustrowana ciągłą nieobecnością męża, ma też pracę w domu spokojnej starości, stąd dziecko zwykle zostaje w przedszkolu, a po nim bawi się pod klifem. Pewnego razu Sosuke znajduje w wodzie rybkę – jak się okaże, córkę maga Fujimoto i morskiej bogini Granmamare – której nadaje imię Ponyo. Rybka jest zauroczona małym człowiekiem i postanawia przybrać ludzką postać, zaburzając tym jednak równowagę w świecie przyrody...

 

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.