Małopolska Noc Naukowców 2016

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 30 września 2016

Wszyscy – nawet nie zdając sobie często z tego sprawy – korzystamy z ich dokonań w czasie pracy, nauki czy wypoczynku. Ich odkrycia i wynalazki sprawiają, że żyje nam się łatwiej. Podczas 10. Małopolskiej Nocy Naukowców przekonamy się, jak praca naukowców wpływa na nasze codzienne życie. 30 września prawie 40 instytucji z Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Niepołomic, Skawiny i Andrychowa zaprosi do udziału w warsztatach, pokazach i laboratoriach, do obejrzenia wystaw i prezentacji multimedialnych, na spacery i zwiedzanie zakamarków instytucji naukowych, a także do wspólnej zabawy.

A co czeka na nas w tegorocznym programie? AGH przybliży zjawiska zachodzące w nanoświecie, UJ zabierze nas w podróż koleją transsyberyjską, na Uniwersytecie Ekonomicznym poznamy tajniki skutecznego wywierania wpływu i mądrej autoprezentacji, w Instytucie Nauk Geologicznych PAN spotkamy Sherlocka Holmesa zbierającego minerały, na Uniwersytecie Rolniczym przebadamy drzewa tomografem, na Politechnice zrobimy tabletkę z kawy, a naukowcy z Comarch S.A. pokażą nam, jak sterować robotem przy pomocy smartfona... Lista jest naprawdę długa, cały program koordynowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego dostępny jest na stronie internetowej. Zapraszamy do odkrywania nauki w codziennym życiu! (bf)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.