Dzieje najstarsze i stare gmachu Muzeum Archeologicznego w Krakowie

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Wystawa prezentuje historię miejsca, na którym znajduje się kompleks zabudowań Muzeum Archeologicznego w Krakowie, poczynając od okresu wczesnego średniowiecza, aż po połowę wieku XX.

W obrębie budynku zachowały się fragmenty najniższej kondygnacji fortyfikacji miejskich z XIV/XV w. i baszty murarzy. W początkach wieku XVII teren przekazano zakonowi karmelitów bosych – wzniesiono klasztor i wczesnobarokowy kościół. Budynek klasztorny w roku 1797 przekształcono w siedzibę więzienia i sądu. Takie funkcje zabudowania spełniały aż do połowy wieku XX, gdy przekazano je na potrzeby Muzeum Archeologicznego w Krakowie.

W przestrzeni ekspozycyjnej znalazły się relikty architektoniczne i wyodrębnione pomieszczenia historyczne: relikt średniowiecznego, kamiennego muru miejskiego, ściana śmierci i cela śmierci. Ich uzupełnieniem są panoramy rekonstrukcyjne oraz archiwalia.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.