Fest Granie 2018

Muzyka klubowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Fest Granie to cykl plenerowych koncertów odbywających się w piątkowe wieczory lipca i sierpnia w zielonej przestrzeni Dworku Białoprądnickiego. To wielogatunkowa fuzja i świeże spojrzenie na muzykę, muzyczne indywidualności zarówno z lokalnych jak i ogólnopolskich scen, charakteryzujące się znakomitym autorskim repertuarem oraz wysokim poziomem wykonawczym. W tegorocznej, już piątej edycji, usłyszymy potężną mieszaninę brzmień i przedstawicieli takich gatunków jak: bit rock, brudny funk, jazz, hip hop, elektronika, rock, folk, psychodelia i inne.

13 lipca 2018, 20.00
Dinosaurs Are Dead
To czterosobowy zespół z Krakowa oscylujący wokół rocka i muzyki popularnej. Laureaci Przeglądu Kapel Juwenalia UEK 2017, finaliści Emergenza Festival, laureaci nagrody publiczności na MAM Festiwal.

27 lipca 2018, 20.00
Trans Fusion
Po wielu latach działalności na scenie world music (Sokół Orkestar) oraz współpracy z czołowymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej (Justyna Steczkowska, Maciej Maleńczuk), Przemek Sokół wraca do jazzowych korzeni prezentując nowy autorski projekt. TransFusion to niezwykle różnorodna propozycja, w której na gruncie muzyki jazzowej spotykają się inne gatunki muzyczne. Jest tu miejsce zarówno dla tanecznego funky, jak i nastrojowych ballad, energetycznego jazz rocka oraz utworów wprowadzających słuchacza w trans. W składzie zespołu jest także Kuba Płużek – pianista i kompozytor, laureat wielu muzycznych nagród.

3 sierpnia 2018, 20.00
Riffertone
Zaczęło się od rodzinnego duetu, który zrodził się spontanicznie z inicjatywy gitarzysty Alberta Kokoszewskiego oraz wokalisty Jarosława Krużołka. W lipcu 2012 roku duet zdobył I miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia 2012” w Rzeszowie. W marcu 2013 roku Riffertone wystąpił w Sali Kongresowej jako support Mick’a Hucknall’a, lidera i wokalisty legendarnej grupy Simply Red, zaś w listopadzie byli supportem polskiej trasy Electric Light Orchestra We wrześniu 2014 roku nakładem wydawnictwa AGORA ukazał się debiutancki album zespołu „Someday, somewhere” zawierający 13 autorskich kompozycji. Aktualnie muzycy promują swoją debiutancką płytę „Someday, Somewhere”, której producentem jest Kuba Badach.
Gitara basowa – Wojtek Famielec
Instr klawiszowe – Artur Michalski
Perkusja – Dawid Niziurski
Gitary – Albert Kokoszewski
Wokal – Jarek Krużołek

10 sierpnia 2018, 20.00
Diapositive
Krakowski zespół grający blues-rocka z domieszką reagge i soul.
Anna Kopeć – wokal
Piotr Nawrocki – gitara
Jakub Pytka – gitara
Paweł Szarnicki – bas
Grzegorz Fieber – perkusja

17 sierpnia 2018, 20.00
Bartas Szymoniak
O ile dotychczas słyszeliśmy o beatboxerach, wokalistach i instrumentalistach, to ten artysta łączy w sobie wszystkie te trzy umiejętności – określa je beatrockiem. Jest pierwszym w Polsce artystą prezentującym takie spectrum. Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.) a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta, pianista i wokalista Michał Parzymięso.

24 sierpnia 2018, 20.00
Fraktale
Muzykę zespołu można określić jako mantryczne, snujące się, ale ustrukturyzowane improwizacje zawierające elementy jazzu, psychodelii oraz muzyki orientalnej.
Filip Franczak - gitara / bas
Bartłomiej Szumilas - saksofon tenorowy
Rafał Rataj - piano / synth 
Michał Naróg - perkusja

31 sierpnia 2018, 20.00
Flue
Połączenie czterech całkiem rożnych osobowości dało mieszankę wybuchową, której owocem jest autorski materiał, nawiązujący stylistycznie do muzyki lat 70./80. – brudny funk, jazz, hip hop, disco. Każdy koncert jest przygodą, która nigdy nie wygląda tak samo. Częste odejścia od form utworów, improwizacje czy też charakterystyczne brzmienie to element wspólnej pasji.
Połączenie instrumentów klawiszowych, basu, perkusji, padów perkusyjnych, gramofonów oraz samplera jest czymś pomiędzy oldschoolem a nowoczesnością. Za cały bałagan odpowiadają Marcin Przeplasko a.k.a DJ Plash, Piotr Bolanowski, Grzegorz Sipiora oraz Patryk Dobosz.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.