Nowy Bulwar(t) Sztuki

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 9 czerwca 2017 - niedziela, 13 sierpnia 2017

Nad Zalewem Nowohuckim przez całe wakacje po raz drugi będą odbywać się wydarzenia w ramach Nowego Bulwar(t)u Sztuki, który jest przestrzenią działań artystycznych, kulturalnych, kulinarnych, rozrywkowych i edukacyjnych. To doskonała propozycja na spędzenie wakacji w mieście. W programie znalazły się: plenerowe przedstawienia teatralne i koncerty, spotkania z artystami, pokazy filmowe, warsztaty, gry i zabawy plenerowe dla dzieci. Szykujcie się na prawdziwy zalew kultury i dobrej zabawy!

„W tym roku w naszym myśleniu obecny jest Wyspiański, lecz w sposób odmienny, niż zwykliśmy o nim myśleć. Bardziej jako Staś i Staszek niż jako poważny i zadumany Stanisław. Spotkanie z jego wyobraźnią jest przecież jak bomba energetyczna, intensywna kuracja multisensoryczna. Będziemy pokazywać przede wszystkim wesołe oblicze Wyspiańskiego, a poczucia humoru mu nie brakowało. Chcemy wydobyć z jego twórczości jasne i lekkie tony. Będziemy czerpać ze sposobu widzenia świata, który jawi się w wierszach, „Listach” oraz rysunkach i pracach malarskich autora „Wesela”. Inspirujemy się wszechstronnością jego wyobraźni nieustannie pobudzanej poprzez kontakt z przyrodą, podążamy tropem związków Wyspiańskiego z terenami nowohuckich łąk i lasów, oraz karmimy się jego miłością do Krakowa jako miasta. Wyspiański był niestrudzonym spacerowiczem niezwykle uwrażliwionym na otoczenie, każde jego twórcze działanie poprzedzała obserwacja ludzi i miejsc; jego percepcja była niezwykle intensywna; a inspirowała go potoczność, zwykłość, codzienność; nastroje, widoki, kształty, twarze, dźwięki. Miał dar patrzenia, ale i słyszenia więcej niż inni. Odbierał świat wszystkimi zmysłami, na sposób, można powiedzieć, totalny. W wielu jego dziełach swój wyraz znajduje jego fascynacja witalną, biologiczną stroną życia. Wszystko, co spotykał, było ważne, dokumentował to, rysował lub zapisywał, ze wszystkim wchodził w dialog, a potem dzielił się tym z przyjaciółmi pisząc niezliczoną ilość listów. Do takiego rodzaju uważności, bycia tu i teraz, odnowienia swojej więzi z otoczeniem, chcemy zachęcić samych siebie i wszystkich uczestników MULTISENSORYCZNEGO Bulwar(t)u 2017” - tak mówią o drugiej edycji Bulwar(t)u organizatorzy wydarzenia.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.