Triumf woli

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Reżyserka Monika Strzępka i dramaturg Paweł Demirski to obecnie najpopularniejszy tandem w polskim teatrze. Spektakle, które tworzą, to przykład teatru zaangażowanego, wychodzącego na barykady i walczącego o lepszą wizję przyszłości. Ich najnowszy projekt pod złowrogo brzmiącym tytułem Triumf woli, kojarzącym się głównie z filmem propagandowym Leni Riefenstahl kryje w sobie jednak „spektakl będący galą optymizmu i wiary w człowieka”. Inspiracją dla twórców stała się scena z filmu Człowiek z księżyca: Andy Kaufman na wieść o tym, że jest chory na raka, postanawia zrealizować zabawny i wzruszający show, licząc na to, że śmiech i pozytywna energia płynąca od publiczności pomoże mu w walce z chorobą.
„Nie wiemy, czy scena z filmu została oparta na faktach, ale ta idea bardzo nam się podobała. Chcemy przygotować wieczór dający pozytywną energię, pokazujący, jak wspaniały może być człowiek. Zadać też pytanie, dlaczego przejawy wielkości człowieka nie skutkują w efekcie powstaniem lepszego świata?” – mówią twórcy.
Dla Strzępki i Demirskiego przykładem takiej postawy jest Katherine Switzer, pierwsza kobieta, która w 1967 roku przebiegła maraton w Bostonie tylko dzięki temu, że zarejestrowała się na liście biegaczy pod neutralnymi płciowo inicjałami K.V. Wyczyn biegaczki, dzięki której kobiety już pięć lat później zostały oficjalnie dopuszczone do biegów maratońskich, stał się dla twórców równie ważnym kontekstem, co historia amerykańskiego komika. Czego więc możemy się spodziewać po energetyzującym spektaklu tego duetu? Absolutnie wszystkiego! Premiera 31 grudnia w Starym Teatrze. (Justyna Skalska, miesięcznik Karnet)

Premiera 31 grudnia 2016

Triumf woli

Dramaturgia: Paweł Demirski
Scenariusz: Monika Strzępka
Obsada:
- Juliusz Chrząstowski
- Marcin Czarnik
- Monika Frajczyk
- Radosław Krzyżowski
- Michał Majnicz
- Marta Nieradkiewicz
- Dorota Pomykała
- Anna Radwan
- Dorota Segda
- Małgorzata Zawadzka
- Krzysztof Zawadzki
- Krystian Durman
- Adam Nawojczyk

Inspicjent/sufler/asystent reżysera - Hanna Nowak

Duża Scena

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.