Szuflandia

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 6 września 2018, 17:30

Gościem kolejnego spotkania w Szuflandii będzie Anna Ziemba-Lonc.

Urodziła się 13 marca 1986 roku w Krośnie. Mieszka w Krościenku Wyżnym. Magister filologii polskiej z wiedzą o kulturze. Absolwentka PWSZ w Krośnie oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku Bibliotekoznawstwo i informacja naukowa w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Debiutowała w 1999 roku na łamach lokalnego pisma „Dębina”. Jej wiersze ukazywały się w prasie „Szklany Expres”, „Nowe Podkarpacie”, „Radostowa”, „Croscena – Krośnieńska Scena Kultury”, „Nasz Dom Rzeszów (Magazyn literacki Wers)”, „Brzozowska Gazeta Powiatowa”, „Gazeta Sanocka”) oraz w almanachach poetyckich.

Jest laureatką wielu konkursów poetyckich. Do jej osiągnięć można zaliczyć m. in. I miejsce w Konkursie Literackiej Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej (Jasło 2003), III miejsce w Krośnieńskim Konkursie Literackim (2004), Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o Lampę Ignacego Łukasiewicza (2006), I miejsce w uczelnianym konkursie poetyckim Piórem łatwiej (Krosno 2008), I miejsce w Konkursie Poetyckim „O kwiat goryczki z Berda” organizowanym przez Hufiec Ziemi Sanockiej (2008). Warto wspomnieć, że w ostatnim z wymienionych „na podium” stawała pięć razy w kolejnych edycjach.
Od wielu lat jest członkinią Stowarzyszenia Kulturalnego „Dębina” w Krościenku Wyżnym, w latach 2014-2016 aktywnie działała w Stowarzyszeniu Literackim Nauczycieli w Krośnie, współtworzy Brzozowski Ruch Poetycki "Zgrzyt".
Wydała tomiki wierszy: We wszystkich kolorach tęczy (2014), Czyjeś życie (2016) oraz wierszowaną opowieść Dwie historie (2016).ich.

Jak to zwykle w Szuflandii, zagra zespół muzyczny pod kierownictwem Antoniego Staszaka i Jakuba Kopty, a każdy z obecnych na spotkaniu Poetów będzie mógł zaprezentować swoją twórczość.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.