Cracovia Danza: balet w mieście. Edycja 2018

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Już od kilku lat Balet Cracovia Danza w ramach cyklu Cracovia Danza: balet w mieście występuje w przestrzeni miejskiej. Tancerze zawsze pojawiają się w różnych miejscach, nieprzeznaczonych do tańca, czym zaskakują przechodniów. Happeningi to niekonwencjonalna forma promowania sztuki wysokiej w codziennym życiu. W tym roku happeningi wpisują się w Krakowskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i będą pokazywały związki Ignacego Jana Paderewskiego z Krakowem. Zwłaszcza, że temu kompozytorowi i pianiście, a jednocześnie politykowi i premierowi, także Kraków sporo zawdzięcza.

Do tej pory miejsca happeningów nie były nagłaśniane, a Balet Cracovia Danza toczył grę w zgadywanie ze swoimi fanami poprzez portal Facebook. W tym roku zasada będzie inna i adresy happeningów będą wcześniej podawane do wiadomości. Balet będzie bowiem występował w miejscach, które związane są z Ignacym Janem Paderewskim i zespołowi zależy przede wszystkim by wypromować te miejsca i zwrócić na nie uwagę mieszkańców Krakowa. Happeningi rozpoczynać się będą w okolicach południa, a każdy z nich przypomni inną twarz tego wybitnego artysty i męża stanu.

Lista miejsc:

26.03, Paderewski – muzyk. Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie, ul. Basztowa 8.
18.04, Paderewski – darczyńca. Collegium Paderevianum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Aleja Mickiewicza 9.
29.05, Paderewski – kompozytor. Teatr im. Juliusza Słowackiego, Plac św. Ducha.
20.06, Paderewski – pianista. Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, ul. Jagiellońska 1.
26.09, Paderewski – polityk. Restauracja „Hawełka”, Rynek Główny 34.
23.10, Paderewski – pedagog. Instytut Muzykologii UJ, ul. Westerplatte 10.
6.11, Paderewski – mąż stanu. Pomnik Grunwaldzki, Plac Matejki.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.